STREFA NAUCZYCIELA

BEZPIECZEŃSTWO:

 • Nasi uczestnicy są dla nas najważniejsi, a więc w „zielonoszkołowym” szaleństwie nie zapominamy o bezpieczeństwie! Dbając o najwyższą jakość usług legitymujemy się regulaminami prowadzenia wszystkich zajęć oraz standardami pracy instruktorów/wychowawców oraz standardami pracy kierowników. Przed wszystkimi zajęciami dzieci są zapoznawane z regulaminami zajęć. Wiedzą, jak ważne jest przestrzeganie i respektowanie poznanych zasad i że każda zabawa, nawet najbardziej zwariowana musi być bezpieczna. Oczywiście każdy uczestnik jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), jednak robimy wszystko, aby z ubezpieczenia nie trzeba było korzystać!

PROGRAM:

 • Podczas wszystkich zajęć sportowych uczestnicy podzieleni są na grupy.
 • Bloki zajęciowe każdego dnia są tak skonstruowane, że uczestnicy zielonej szkoły mają dzień wypełniony zajęciami średnio od godziny 9.00 do 21.00 z przerwami na posiłki.
 • Program może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych (np. złe warunki atmosferyczne, nagła awaria sprzętu). W zamian zostanie zrealizowany program możliwy do wykonania. Czasem różne preferencje uczestników lub sugestie wychowawców/nauczycieli powodują, że oferta programowa ulega niewielkim modyfikacjom. Wiemy też, że pogoda lubi płatać figle. Co prawda zwykle mamy „pogodowe szczęście”, ale może się tak zdarzyć, że jeśli jednego dnia pogoda będzie fantastyczna, a przewidywania na dzień następny będą kiepskie, wówczas część zajęć możliwych do realizowania tylko w bardzo dobrych warunkach pogodowych kumulujemy w dniu najpiękniejszej pogody. Proszę jednak pamiętać, że zwykle nie pada non stop, a my świetnie wykorzystujemy wszelkie przejaśnienia pogodowe. Część zajęć może odbywać się nawet podczas mżawki dlatego tak ważne jest, aby każdy uczestnik zielonej szkoły był odpowiednio przygotowany do zajęć w każdych warunkach pogodowych. Nawet jeśli pogoda zrobi nas na…szaro? …. mokro? to wypełnimy dzień tymi wszystkimi atrakcjami, które tylko będziemy mogli zrealizować i oczywiście, na które będziemy mieli ochotę. Nie ma możliwości aby dzieci pochłonęła nuda, maruda i zrzędliwość .
 • Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu sportowo-rekreacyjnego ustalana jest na miejscu przez kierownika Zielonej Szkoły – pracownika Sun Sport.
 • Program edukacyjny jest realizowany zgodnie z zamówieniem, jednak dzień oraz godzina jego realizacji zależna jest od możliwości rezerwacji zwiedzania danego obiektu. Wszystkie proponowane w ofercie wycieczki edukacyjne to z reguły miejsca, które cieszą się ogromną popularnością. Z tego względu zazwyczaj to my musimy dostosować się do terminarza prowadzonego przez te obiekty. Dopasowujemy dzień i godzinę najlepszą dla programu państwa pobytu na zielonej szkole, ale zdarza się, że nie jest to idealne rozwiązanie. Na każdą wycieczkę jedzie z państwem nasz instruktor, który pełni rolę pilota-organizatora, tak abyście Wy Drodzy Państwo jedynie korzystali z uroków zwiedzanego obiektu.

ZAKWATEROWANIE

GIEWARTÓW:

 • w domkach drewnianych lub murowanych, jednopokojowych 5-6 osobowych lub typu studio 8 osobowych (z łazienkami) lub w pokojach zlokalizowanych na pięknym, drewnianym poddaszu nowo wybudowanej stołówki, 4-7 osobowych z łazienkami (jeden pokój typu studio) – wybór zakwaterowania zależy od organizatora (!)

MRÓWKI :

 •  w domkach murowanych, 6 – osobowych, 8-10 osobowych z łazienkami, lub w pokojach nad stołówką 3-6 osobowych z łazienkami – wybór zakwaterowania zależy od organizatora (!)

 

NIESTETY FORMALNOŚCI 🙂

 • Rodzic/opiekun wyrażając zgodę na udział dziecka w zielonej szkole wyraża zgodę na jego uczestnictwo we wszystkich zajęciach wymienionych w ofercie.
 • Rodzic/opiekun przy podpisywaniu zgody może zastrzec, że dziecko nie może uczestniczyć w konkretnych, wymienionych w ofercie rodzajach aktywności. Wówczas odpowiedzialność za udział dziecka w zajęciach objętych, bądź też nieobjętych zgodą rodzica/opiekuna spoczywa na opiekunie dzieci delegowanym przez szkołę.
 • Od chwili potwierdzenia przyjęcia oferty oraz rezerwacji terminu wyjazdu podpisanie umowy oraz wpłata zaliczki w wysokości 30% wartości imprezy następuje w ciągu 14 dni.

 

1. Jak można zarezerwować zieloną szkołę ?

Rezerwacji wybranego terminu mogą Państwo dokonać telefonicznie pod nr 664-720-861 lub mailowo, na adres olga@sun-sport.pl.
W chwili rezerwacji należy podać liczbę uczestników zielonej szkoły oraz opiekunów. Rezerwacja wstępna utrzymana jest do 7 dni, jest to czas, w którym należy zebrać zgody rodziców na wyjazd oraz uzgodnić wybór zajęć na zielonej szkole. Po tym terminie prosimy o wypełnienie i odesłanie formularza zgłoszeniowego niezbędnego do wystawienia umowy. W formularzu zgłoszeniowym prosimy Państwa o następujące informacje : nazwę i adres szkoły, nazwisko osoby upoważnionej do podpisania umowy, nazwisko osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie zielonej szkoły, termin i miejsce zielonej szkoły, wybrane zajęcia, liczbę opiekunów jadących z dziećmi oraz informację n. t. chorób dzieci, dysfunkcji, diet uczuleń itp.

2. Kiedy należy wpłacić zaliczkę za zieloną szkołę ?

Zaliczka za organizację zielonej szkoły wynosi 30 % wartości zamówienia i płatna jest w ciągu 14 dni od daty wystawienia dla Państwa umowy.
W tym terminie należy również odesłać podpisaną umowę oraz z listę uczestników w celu objęcia ich ubezpieczeniem.

3. Kiedy należy wpłacić pozostałą kwotę za zielona szkołę ?

Pozostała kwota za organizację zielonej szkoły płatna jest na podany w umowie numer konta na 40 dni przed rozpoczęciem zielonej szkoły.

4. Kto podpisuje umowę na wyjazd ?

Umowę na organizację zielonej szkoły zawieramy ze szkołą, więc umowę powinna podpisać osoba upoważniona do zawierania umów z ramienia szkoły, lub osoba posiadająca pisemne upoważnienie do zawierania takich umów.

5. Jak można otrzymać fakturę za wyjazd ?

Faktury za udział w imprezie wystawiamy do 2 tygodni po zakończeniu zielonej szkoły. Prośbę o FV zaraz po powrocie z zielonej szkoły prosimy przesłać jednym, zbiorczym e-mailem zawierając w nim następujące informacje:

 1. na kogo ma być wystawiona FV, imię, nazwisko i adres
 2. kogo ma dotyczyć (imię i nazwisko oraz dokładny adres uczestnika zielonej szkoły)
 3. kwota
 4. standardowo na FV wpisywany jest termin, miejsce i koszt skierowania, imię i nazwisko uczestnika zielonej szkoły.

6. Od której godziny zaczynamy pobyt?

 • Pobyt na 3-dniowej zielonej szkole od poniedziałku od godz. 11:00 do środy do godz. 15:00 (zakwaterowanie grupy następuje o godz. 11:00, wykwaterowanie następuje o godz. 11:00, po czym zajęcia trwają do godziny 13:00 w tym uroczyste zakończenie).
 • Pobyt na 3-dniowej zielonej szkole od środy od godz. 13:00 do piątku do godz. 17:00 lub pobyt weekendowy od piątku godz. 13:00 do niedzieli do godz. 17:00 (w dniu ostatnim wykwaterowanie następuje po obiedzie, ale nie później niż 14:30, przy czym zajęcia trwają do godziny 16:30 w tym uroczyste zakończenie. 
 • Pobyt na 5-dniowej zielonej szkole od poniedziałku od godz. 11:00 do piątku do godz. 15:00 (wykwaterowanie następuje po obiedzie ale nie później niż o godz. 14:30, zajęcia trwają do godziny 13:00, w tym uroczyste zakończenie)

7. Jak wygląda harmonogram dnia zielonej szkoły ?

Dzień zielonej szkoły wypełniony jest zajęciami średnio od godziny 9.30 do 21.30 z przerwami na posiłki.

 • 8.00-8:30                  pobudka
 • 8.30-9.00                   śniadanie
 • 9.30-13.00                  blok zajęciowy
 • 13.30-14.00                obiad
 • 14.00-16.00                blok zajęciowy
 • 16.00-16:30                podwieczorek
 • 16.30-18.00                blok zajęciowy
 • 18.30-19.00                kolacja
 • 19.00-21.30                blok zajęciowy
 • 22.00                           cisza nocna

Wskazane godziny mogą ulec zmianie ze względów organizacyjnych.

 8. Czy jest w ośrodku zatrudniona pielęgniarka ?

Podczas trwania zielonych szkół nie zatrudniamy pielęgniarki. Korzystamy z usług pobliskiego ośrodka zdrowia, dysponujemy również apteczką wyposażoną w podstawowe leki pierwszej pomocy.

9. Kto prowadzi zajęcia na zielonej szkole ?

Zajęcia na zielonych szkołach prowadzą zatrudnieni przez nas instruktorzy i wychowawcy, posiadający uprawnienia do pracy z dziećmi. Nasi pracownicy, zarówno kadra prowadząca zajęcia jak
i obsługa ośrodka, pracują wg stworzonych przez nas standardów pracy.

10. Gdzie zakwaterowani są uczestnicy ?

W ośrodku w Giewartowie dysponujemy domkami drewnianymi 6 osobowymi z łazienkami i murowanymi z pokojami 3-6 osobowymi (typu studio) z pełnym węzłem sanitarnym oraz pokojami
4 – 7 osobowymi z łazienkami zlokalizowanymi nad  budynkiem stołówki.

W ośrodku w Mrówkach dysponujemy domkami murowanymi 6 osobowymi z łazienkami , 10 osobowymi (typu studio- dwa pokoje 3 i 7 osobowy i dwie łazienki) oraz pokojami 4-6 osobowymi
z łazienkami zlokalizowanymi nad budynkiem stołówki.

11. Ile zajęć będzie zorganizowanych podczas trwania zielonej szkoły ?

Podczas wyjazdu 3 – dniowego organizujemy:

 • 5 zajęć sportowo – rekreacyjnych, w tym maksymalnie 1 linowe
 • -2 zajęcia spośród rozrywkowych, integracyjnych i edukacyjnych.

Podczas wyjazdu 5 – dniowego organizujemy:

 • – 10 zajęć sportowo – rekreacyjnych
 • – 4 zajęcia spośród rozrywkowych, integracyjnych i edukacyjnych.

12. Czy podczas zielonej szkoły istnieje możliwość zorganizowania wycieczki ?

Oferta przewiduje możliwość skorzystania z wycieczek edukacyjnych . Grupy wyjeżdżają z nami m.in. do Biskupina, Gniezna, Poznania. Wyboru wycieczki należy dokonać w chwili podpisywania umowy. Wycieczki te z uwagi na czas i koszty transportu  organizowane są zwykle w pierwszym lub ostatnim dniu Państwa pobytu.

13. Czy w ośrodku jest sklep, czy dzieci będą mogły kupić pamiątki ?

Na terenie ośrodka znajduje się sklepik gdzie dzieci mogą zakupić m.in. pamiątki, gadżety , własnej roboty desery, ciasta i ciasteczka, a także batony wieloziarniste, chrupki kukurydziane, lody i napoje niegazowane ( dzieci przez cały pobyt mają dostęp do wody, wody z sokiem z cytryn lub pomarańczy). Sklepik ten czynny jest zwykle po obiedzie.

14. Czy uwzględniane są diety bezglutenowe, wegetariańskie ?

Uwzględniamy diety bezglutenowe, wegetariańskie, cukrzycowe i inne. Jednakże w chwili zapisu prosimy o przesłanie szczegółowych informacji i wytycznych dotyczących diety dziecka.

15. Czy Sun Sport organizuje również transport na zielona szkołę ?

Dysponujemy bazą zaufanych przewoźników i służymy Państwu pomocą w kontakcie z firma transportową, natomiast nie pośredniczymy w usłudze transportu na zielone szkoły.

16. Jak zapewniacie Państwo bezpieczeństwo uczestnikom zielonej szkoły ?

Szczególną uwagę przywiązujemy do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom naszych imprez. Każdy nasz ośrodek jest ogrodzony z bramą wjazdową otwieraną na pilota. Zatrudniamy również stróża , który pilnuje porządku na terenie ośrodka od godziny 23.00 do 7.00. Podczas zajęć korzystamy ze sprawdzonego, atestowanego sprzętu. Instruktorzy prowadzący zajęcia pracują na stworzonych przez nas szczegółowych standardach pracy. Dzieci przed każdymi zajęciami zapoznawane są z regulaminem prowadzenia zajęć, gdzie wymagamy bezwzględnego stosowania się do poleceń prowadzącego zajęcia.

17. Czy dzieci podczas wyjazdu są ubezpieczone ?

Każdy uczestnik zielonej szkoły ubezpieczony jest od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW na sumę 10 tys. zł w PZU SA, al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa. Ubezpieczenie obejmuje: świadczenie z tytułu śmierci, świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu (Wariant 1), assistance zakres podstawowy oraz ryzyka dodatkowe: następstwa wypadku powstałego wskutek uprawiania sportów wysokiego ryzyka (NNW na sumę 10.000 zł), a także zwrot kosztów leczenia do sumy 500 zł.

18. Ile jest posiłków podczas zielonej szkoły ?

Oferujemy Państwu 4 posiłki dziennie : śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację, dzieci przez cały pobyt mają dostęp do wody, wody z sokiem z cytryn lub pomarańczy. Część śniadań i kolacji podawana jest w formie szwedzkiego stołu, część stanowi menu główne – jednakowe dla każdego uczestnika. Obiady są dwudaniowe podawane dla każdego uczestnika, a na podwieczorki podajemy owoce lub jogurt lub świeżo pieczone ciasto.

19. Co w razie niepogody ? Czy prowadzone są zajęcia ?

Jeśli jednego dnia pogoda będzie fantastyczna, a przewidywania na dzień następny będą kiepskie, wówczas część zajęć możliwych do realizowania tylko w bardzo dobrych warunkach pogodowych kumulujemy w dniu najlepszej pogody. W dni deszczowe prowadzimy dla dzieci zajęcia możliwe do realizacji w namiocie animacyjnym lub w stołówce.

X
I