OŚRODEK AKTYWNEGO WYPOCZYNKU SUN SPORT
W MRÓWKACH NAD JEZIOREM WILCZYŃSKIM

 

Piękny, stary las sosnowy, krystaliczne wody jeziora, piaszczysta plaża. Taki urokliwy, dziki i czysty zakątek znajdziecie w Wielkopolsce nad Jeziorem Wilczyńskim. Znaleźliśmy go specjalnie dla Was w centrum Polski, na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego (około 100 km od Kalisza i Poznania, 250 km od Warszawy i 200 km od Wrocławia). Porzućcie przekonanie, że takie uroki oferują tylko mazurskie jeziora. Tutaj mamy strefę ciszy, a więc usłyszycie dźwięki natury, tutaj poczujecie wspaniały klimat wakacji, wypoczynku, słodkiego lenistwa, ale i aktywnego wypoczynku.

Ośrodek Sun Sport powstał z myślą o dzieciach i młodzieży. To specjalnie dla nich budowaliśmy infrastrukturę sportową, przytulne domki, klimatyczną stołówkę. Stworzyliśmy miejsce, w którym chce się zostać dłużej, przestrzeń, w której można się aktywnie bawić, wypocząć, cieszyć przyrodą.

Adres ośrodka: Ośrodek Aktywnego Wypoczynku „Sun Sport” 62-550 Kownaty, Mrówki – Kownaty

Zajęcia

Your Subtitle Goes Here
3

POBYT 1-DNIOWY: prosimy wybrać 3 zajęcia z oferty.

Będą one zrealizowane w trakcie 4 bloków zajęciowych.

 

POBYT 3-DNIOWY: prosimy wybrać 6 zajęć z oferty.

Łącznie zrealizujemy 9 zajęć: 6 wybranych przez szkołę oraz 3 spośród zajęć uzupełniających, które wybierzemy na miejscu wspólnie.

 

POBYT 5-DNIOWY: prosimy wybrać 14 zajęć z oferty.

Łącznie zrealizujemy 20 zajęć: 14 wybranych przez szkołę oraz 6 spośród zajęć uzupełniających, które wybierzemy na miejscu wspólnie.

 

Przed wszystkimi zajęciami uczestnicy zostają zapoznani z zasadami bezpieczeństwa i regulaminami.

 

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

Integracja, to niezwykle ważny etap w życiu klasy, na którym zależy zarówno wychowawcy, rodzicowi, uczniowi, a w którym Sun Sport odegrać może bardzo istotną rolę.

 

NOWOŚĆ! Przygotowaliśmy konspekty nowych gier terenowych oraz turniejów i zabaw, których celem jest rozwinięcie w uczniach poczucia bezpieczeństwa w swobodnym wyrażaniu swoich opinii, uczenie akceptacji i tolerancji oraz dostrzeżenie własnych mocnych stron. Jednocześnie są to scenariusze, które przyniosą wiele radości i dobrej zabawy.

Zarówno scenariusze gier, jak i trudność zadań dostosowujemy do wieku uczestników zajęć.

SPOŚRÓD NIŻEJ WYMIENIONYCH ZAJĘĆ PROSIMY WYBRAĆ TYLKO JEDNO:

1. SUN SPORT EKSPRES - emocjonująca, trzymająca w napięciu   gra zręcznościowo- integracyjna przeznaczona dla każdej grupy wiekowej.

Do dyspozycji uczestników oddajemy mapę z zaznaczoną trasą oraz stacjami. Celem  ekipy uczestników  jest nie tylko namierzenie każdej ze stacji, ale przede wszystkim odnalezienie i wykonanie zadań w taki sposób, aby uzyskać jak najlepszy wynik, w jak najkrótszym czasie. Dla najlepszej ekipy wyjątkowe nagrody oraz TROFEUM, które dumnie zabłyśnie w szkolnej gablocie.

2. LEŚNE PODCHODY - gra terenowo - edukacyjna przeznaczona dla każdej grupy wiekowej.

Strzałki, wskazówki, zadania… Kto będzie pierwszy? Klasyczna leśna gra terenowa z zaskakującymi zagadkami, nieszablonowymi zadaniami, a nawet niespodziankami na trasie. Znajomość znaków patrolowych i terenowych z pewnością się przyda. To nie jest zwykła gra integracyjna, to doskonałe ćwiczenie na orientację, nauka poruszania się w lesie z uwzględnieniem właściwych postaw wobec natury.

3. KURIERZY - sprawnościowa gra terenowa przeznaczona dla każdej grupy wiekowej.

Na terenie ośrodka została pozostawiona bardzo ważna paczka  wraz z listem przewozowym, z którego wiele można wyczytać…. Czy proste będzie dostarczenie paczki do adresata? Czy uda się pokonać wszystkie przeszkody? Efekty specjalne… no cóż… te też zapewnimy ;).

4. CYTADELA - gra terenowa z efektami specjalnymi przeznaczona dla uczniów od klasy IV.

Najważniejsze: przestawić się na tryb sprawność i szybkość podejmowania trafnych decyzji!

Do cytadeli dotarł pęk 6 kluczy i  zaszyfrowana wiadomość w języku łacińskim.  Wiadomo że klucze otwierają  6 skrzyń z ważnymi artefaktami i dokumentami, które należy błyskawicznie przejąć i zabezpieczyć, aby nie wpadły w niepowołane ręce. Zegar tyka….

Ta gra nie tylko ma zachęcić młodzież do poznania tajemnic języka łacińskiego, ale nauczyć ją współpracy, komunikacji oraz podejmowania czasem niełatwych decyzji.

5. ARCHER TAG GAMES - gra zwana łuczniczym paintball’em przeznaczona dla uczniów klasy IV i starszych.

Zapraszamy na sunsportową arenę, na której rozegramy fascynujący turniej Archer Tag!

Uczestników wyposażymy w specjalne łuki, strzały zakończone piankowymi grotami, maski ochronne, a także wiedzę merytoryczną i praktyczną. Dwie drużyny wezmą udział w turnieju opartym o sunsportowy scenariusz. To coraz popularniejsza w Polsce bezpieczna gra integracyjna, świetna zabawa i nauka wspólnego działania.

 6. MINI GOLF przeznaczona dla uczniów klasy IV i starszych.

10 stacji, 10 wyzwań, 10 powodów by zacząć wspólnie działać. Gra, która gwarantuje wiele emocji, ale i szans na lepsze poznanie koleżanek i kolegów. Zajęcia mogą przybrać dwie formy: rywalizacji między grupami lub relaksacyjnej integracji. Sposób prowadzenia zajęć ustalimy wspólnie w ośrodku uwzględniając oczekiwania i potrzeby. Mini golf znajduje się na terenie naszego ośrodka, co umożliwia nam zastosowanie fantastycznych efektów i prowadzenie rozgrywek w blasku świateł rozpraszających wieczorny zmrok.

7. INTEGRACYJNY TOR PRZESZKÓD przeznaczony dla uczniów klasy IV i starszych.

Tylko W SUN SPORT posiadamy jedyny taki tor przeszkód w Polsce! To 5 rozbudowanych stanowisk, o różnej skali trudności. Jak osiągnąć sukces w tej zabawie? Wyłonić lidera, współpracować pod presją czasu i pokonać tor. Emocje gwarantowane w każdej ekipie, także nauczycielskiej ;).

Instruktor Sun Sport będzie obserwatorem podejmowanych przez grupę działań, ale będzie także motywował i inspirował do poszukiwania rozwiązań.

 

NOWOŚĆ! TEN TURNIEJ JEDYNYM JEST ZAJĘCIEM DODATKOWO PŁATNYM, A CHĘĆ UCZESTNICTWA W NIM NALEŻY ZGŁOSIĆ JUŻ NA ETAPIE REZERWACJI ZIELONEJ SZKOŁY.

 

TURNIEJ PAINTBALL przeznaczony dla uczniów klasy IV i starszych.

Oparty na autorskich scenariuszach i wymagających standardach pracy turniej paintball’owo-miltarny, zapewnia bezpieczeństwo, stawia na współdziałanie, strategiczne myślenie i przeżycie wspaniałej przygody.

Gra odbywa się na wyznaczonym terenie leśnym naszego ośrodka tzw. poligonie paintball’owym.

Minimalna grupa osób 30. Każdy z uczestników otrzymuje 200 kulek – jest to liczba wystarczająca do przeprowadzenia gry.

Cena: 80,00 zł od osoby.

Czas trwania zajęć: 2 bloki zajęciowe trwające łącznie 3 godziny.

Do dyspozycji uczestników oddajemy: atestowany sprzęt paintball’owy: markery paintball’owe, maski, mundury oraz kulki. Turniej  odbywa się w obecności instruktora paintball, który przedstawi regulamin zajęć, zasady bezpieczeństwa, scenariusz gry oraz zapozna z obsługą techniczną sprzętu.

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE przeznaczone dla uczniów wszystkich klas.
 • NOWOŚĆ! MALARSKIE IMPRESJE W PLENERZE – wspólne arcydzieło malowane dłońmi na dużych, przezroczystych foliach rozwieszonych w plenerze. Każdy ma swój wyjątkowy, niepowtarzalny udział w tym dziele.
 •  BESTSELLER! EKOTORBY - uczniowie zaprojektują i ozdobią ekotorby wg własnego pomysłu.  Malowane, wyszywane, ozdobione  naszywkami lub przypinkami…. Wola wyobraźni i pełne uwolnienie kreatywne.
 • NOWOŚĆ! KOSZULKI TIE DYE podczas zajęć grupa stworzy kolorowe koszulki, które z pewnością sprawdzą się podczas wakacji. Wyraź swój styl już dziś. Pokaż swoim kolegą i koleżanką jaki kolorowy zawrót mieści się w twojej głowie.
ZAJĘCIA MILITARNO-SURVIVALOWE dla różnych przedziałów wiekowych

   

 • NOWOŚĆ! TOR PRZESZKÓD MORO przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII.

Nowa, lepsza i jeszcze ciekawsza stacja zajęciowa została skonstruowana tak, jak przeszkody z typowych wojskowych torów przeszkód. Posiada elementy, dzięki którym instruktor może dostosowywać trudność wykonywanych zadań do wieku i umiejętności uczestników zajęć. A skoro wojskowy tor przeszkód, to komendy instruktora będą wojskowe.

 • BESTSELLER! SURVIVALOWE A, B, C przeznaczone dla uczniów wszystkich klas.

Jak rozpalić ognisko, zbudować szkielet szałasu oraz jak błyskawicznie wykonać podstawowy kamuflaż.

 • BESTSELLER! SZAŁASY I BAZY przeznaczone dla uczniów wszystkich klas.

Zajęcia survivalowe, to fantastyczny sposób na przedstawienie współdziałania człowieka z naturą.  Podczas półtoragodzinnego bloku zajęciowego grupa pozna metody budowania szałasów i ziemianek wraz z ich całkowitym kamuflażem.

 • BESTSELLER! KAMUFLAŻ przeznaczone dla uczniów wszystkich klas.

Ziemia, woda oraz to, co daje natura, to najlepsze materiały na kamuflaż, dzięki któremu grupa stanie się całkowicie niewidoczna. Zajęcia, które nie tylko skłaniają do współpracy, ale także do poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Podczas zajęć zostaną również zaprezentowane kamuflaże militarne z wykorzystaniem profesjonalnych strojów i farb maskujących.

 • BESTSELLER! WODA, OGIEŃ I POWIETRZE przeznaczone dla uczniów klas IV i starszych.

Przyroda daje nam narzędzia, dzięki którym możemy przetrwać, trzeba jednak wiedzieć jak te narzędzia wykorzystać. Podczas zajęć przedstawimy metody pozyskiwania materiałów niezbędnych do przetrwania: rozpalania ogniska, filtrowania wody, przechowywania pokarmu. Powiemy, które rośliny są jadalne, a z którymi lepiej kontaktu nie mieć. Na koniec zajęć atrakcja specjalna: własnoręczne wykonanie podpłomyków.

 • UMUNDUROWANIE I MUSZTRA przeznaczone dla uczniów klas IV i starszych.

Wielbiciele wojskowości z pewnością będą usatysfakcjonowani: zajęcia prowadzą instruktorzy zajęć militarnych.

Dyscyplina, zachowanie szyku, komendy, zdawanie meldunku i nauka składania mundurów mogą się przydać podczas domowych porządków albo szkolnych przerw ;).

 

ZAJĘCIA LINOWE przeznaczone dla uczniów klas III i starszych

Zajęcia prowadzi instruktor specjalista zajęć linowych. Uczestnicy przed zajęciami zostają zapoznani z zasadami bezpieczeństwa, wyposażeni w kaski, uprzęże oraz przypięci do liny asekuracyjnej. Pracujemy na profesjonalnym i atestowanym sprzęcie.

WAŻNE! Proponujemy udział w jednej z dwóch opisanych niżej stacji, przy czym o tym, które z wymienionych zajęć zostanie zrealizowane zadecyduje koordynator zielonej szkoły na miejscu w ośrodku biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, kondycję fizyczną dzieci oraz dostępność stacji zajęciowej.

 

 • BESTSELLER! DWIE WIEŻE

Nie jedna, a dwie wieże ze skrzynek! To gwarancja emocji, zabawy i stawiania sobie wyzwań dla jeszcze większej grupy uczniów. Zajęcia polegają na zbudowaniu (w zabezpieczeniu linowym) wieży ze skrzynek po napojach.  Wieże mogą osiągnąć imponującą wysokość nawet 10 metrów. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję wykazać się zmysłem równowagi, precyzją no i oczywiście odwagą.

 • BESTSELLER! STACJA LINOWA „FORT”

To wieloelementowe stanowisko linowe, na którym uczestnicy zmierzą się zarówno ze ścianką wspinaczkową, siatką lin rozwieszoną między drzewami,  jak i zejściem z wysokości po ścianie.

ZAJĘCIA STRZELECKIE przeznaczone dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych
 • NOWOŚĆ! TRZY TARCZE – ZAJĘCIA ŁUCZNICZE przeznaczone dla uczniów klasy IV i starszych.

Zajęcia odbywają się na nowej strzelnicy Sun Sport, wyposażonej w trzy tarcze o różnej skali trudności.  Celne oko strzelca oraz czuje oko instruktora, to bezpieczeństwo i satysfakcja trafienia 10-tki.

 • STRZELECTWO – WIATRÓWKA zajęcia przeznaczone dla uczniów klasy VI i starszych.

Specjalnie wyznaczony teren, odpowiednie zabezpieczenia, atestowany sprzęt (wiatrówka o wielkości śrutu 4,5 mm), profesjonalne szkolenie, czujność instruktora pozwolą wyłonić Króla Strzelców.

ZAJĘCIA WODNE przeznaczone dla różnych kategorii wiekowych i realizowane we wskazanych poniżej miesiącach
 • BESTSELLER! BALONIADA przeznaczona dla każdej grupy wiekowej. Zajęcia realizowane od połowy maja.

Uwielbiana przez wszystkich: dzieci, młodzież, instruktorów i nauczycieli. Piłkę do siatkówki plażowej zamieniamy w balony wypełnione wodą, a za wyrzutnie posłużą megakolorowe, sunsportowe ręczniki. Zdecydowanie niezbędne będą stroje kąpielowe.  Mokry przegrywa!

 • BESTSELLER! KAJAKI KLASYCZNE przeznaczone dla uczniów klasy III i starszych. Zajęcia realizujemy już od kwietnia.

Odbywają się zawsze pod czujnym okiem instruktora, który każdemu uczestnikowi dobierze odpowiednio dopasowany i zapięty kapok oraz zapozna z zasadami bezpieczeństwa. Zanim uczestnicy wyruszą w podróż po jednym z najpiękniejszych jezior w Polsce, odbędą szkolenie merytoryczne i praktyczne z technik wiosłowania. Bezpieczeństwo to podstawa.

 • KAJAKI BEZBURTOWE  przeznaczone dla uczniów klasy V i starszych. Zajęcia realizowane od 6 maja.

Kajaki bezburtowe, to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią wodne zabawy i nie obawiają się kontaktu  z wodą. Tak, jak w przypadku kajaków klasycznych dzieci uczestniczą w szkoleniu merytorycznym i praktycznym, otrzymują kapoki i wskazówki dotyczące prawidłowego zachowania na wodzie.

 •  
 • BESTSELLER! SUP przeznaczone dla uczniów klasy V i starszych. Zajęcia realizowane od 6 maja.

Karaibskie cudo do pływania, na którym można siedzieć, skakać, tańczyć, ćwiczyć, medytować :). To świetna zabawa i trening koordynacji. Wyglądem może przypomina deskę do surfowania tyle tylko, że napędza ją wiosło. W przypadku tych zajęć także uczestnicy biorą udział w szkoleniu merytorycznym i praktycznym, otrzymują kapoki i wskazówki dotyczące bezpiecznego zachowania na wodzie. Przemierzymy jezioro, a w pakiecie ekstrawidoki, wolność, zabawa i szerokie możliwości

 • NOWOŚĆ! PARK AQUAGLIDE CZYLI PARK TRAMPOLIN NA WODZIE przeznaczony dla uczniów klasy V i starszych. Zajęcia realizowane od 1 czerwca.

Energia jaka towarzyszy zajęciom na wodnych trampolinach i przeszkodach Aquaglide wychodzi poza skalę! Radość i zabawa - po prostu istne wodne szaleństwo. Zabezpieczeni kapokami, pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów będziemy ładować baterie na resztę roku szkolnego.

ZAJĘCIA REKREACYJNE przeznaczone dla różnych kategorii wiekowych
 • BESTSELLER! WYPRAWA ROWEROWA przeznaczona dla uczniów klas IV i starszych.

Nasz ośrodek położony jest na terenie Parku Krajobrazowego. Piękniejsze miejsce trudno sobie wyobrazić. Wyprawa odbywa się wyznaczonymi ścieżkami rowerowymi i dopasowana zostaje do wieku uczestników. Posiadamy sprawny i atestowany sprzęt, uczestnicy zostają wyposażeni w kaski i plastrony oraz wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa. Zajęcia przeznaczone są dla uczestników, którzy posiedli już umiejętności jazdy na rowerze.

 • BESTSELLER! PARK TRAMPOLIN EUROJUMP przeznaczony jest dla uczestników w każdym wieku.

Głównym elementem parku trampolin są Eurojumpy, czyli urządzenia, dzięki któremu 4. uczestników zapiętych w uprząż może skakać na wysokość nawet 8 metrów. Jak wszystkie nasze zajęcia, także i to prowadzone jest przez instruktora, który dba o zabezpieczenia linowe oraz bezpieczeństwo organizacji zajęć. Siła soku i odbicia zależą od predyspozycji fizycznej uczestnika, a więc w zajęciach mogą brać udział nawet najmłodsi uczestnicy zielonych szkół. W strefie JUMP znajdują się także batuty i slackline, z których korzystają uczestnicy oczekujący na Eurojump.

ZAJĘCIA ROZRYWKOWE przeznaczone dla uczestników w każdym wieku, niektóre realizowane w określonych miesiącach.

SPOŚRÓD NIŻEJ WYMIENIONYCH ZAJĘĆ PROSIMY WYBRAĆ TYLKO JEDNO:

 • BESTSELLER! PLĄSOWISKO - OGNISKO – wspólna zabawa dzieci, wychowawców i animatorów Sun Sport przy ognisku. Ten wyjątkowy czas spędzimy na śpiewach, grach i zabawach. Dobra zabawa gwarantowana!
 • NOWOŚĆ! FLUOPARTY Z POKAZEM EFEKTÓW ŚWIETLNYCH - wieczorna dyskoteka z niezawodnym DJ i animacjami, podczas której światło UV zagra główną rolę i zamieni zwykłe bańki w kolorowo – neonowe. Podczas imprezy zatańczą profesjonalni i zjawisko ubrani fluoanimatorzy. Nie zabraknie świecących, brokatowych tatuaży i kolorowych włosów. Czy jesteście gotowi na Wielki Pokaz Światła?
 • BESTSELLER! PIANA SHOW – zajęcie realizowane od 6 maja - animacje i zabawy w pianie to ogromna radość, wspaniała zabawa i mnóstwo energii, która udziela się wszędzie. Uczestnicy powinni przygotować się do zajęć i zabrać stroje kąpielowe, a także okularki do nurkowania, aby móc zanurkować w megapianie.

 

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE przeznaczone dla klas III-IV Szkoły Podstawowej.

Podczas zielonych szkół zajęcia edukacyjne prowadzone są w formie półtoragodzinnego bloku zajęciowego.

Naszym głównym celem jest wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka poprzez: organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze jego rozwoju. Kreatywne zajęcia edukacyjne dostosowane są do potrzeb dzieci w każdym wieku - dla każdej grupy wiekowej posiadamy odrębne scenariusze zajęć. Zajęcia prowadzą instruktorzy Sun Sport – pedagodzy, wieloletni wychowawcy bazujący na wiedzy, doświadczeniu i sprawdzonych formach warsztatów edukacyjnych. Uczymy przez zabawę, umożliwiając dzieciom swobodny rozwój i zachęcając do dalszej eksploracji świata.

SPOŚRÓD NIŻEJ WYMIENIONYCH ZAJĘĆ PROSIMY WYBRAĆ TYLKO JEDNO:

 1. PIERWSZA POMOC 

Na naukę udzielania pierwszej pomocy nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno. Najważniejsze to zacząć i ćwiczyć. Wiemy, że temat pierwszej pomocy, szczególnie w przypadku młodych osób, może budzić różne emocje, dlatego nasze zajęcia przybiorą formę ćwiczeń poprzez zabawę, odgrywanie scenek i burzę mózgów. Taki sposób przekazywania wiedzy sprzyja pozytywnemu nastawieniu dzieci, łatwiej jest im się zaangażować, a co za tym idzie przyswoić wiedzę.  Marzy nam się, aby udzielanie pierwszej pomocy stało się dobrym nawykiem każdego człowieka.

CEL: przygotowanie dzieci do racjonalnego zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożeń.

CELE SZCZEGÓŁOWE - uczestnik po zakończeniu warsztatów:

 • nabył umiejętności wzywania pogotowia ratunkowego i informowania innych służb ratunkowych – posługuje się danymi osobowymi w kontakcie ze służbami mundurowymi i ratownictwem medycznym, w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia
 • posługuje się numerami telefonów alarmowymi
 • reaguje stosownym zachowaniem w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa, zdrowia jego lub innej osoby
 • wie jak bezpiecznie zachować się na drodze, a także podczas gier i zabaw
 • wie, dlaczego nie powinien bez nadzoru dorosłego posługiwać się niebezpiecznymi dla dzieci narzędziami: np. nóż, nożyczki, zapałki
 • dowiedział się, dlaczego warto pomagać.
 • odbył ćwiczenia praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy jak wzywanie pogotowia
 • odbył ćwiczenia praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy jak sprawdzenie stanu osoby potrzebującej pomocy

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie pakiet rozszerzony, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne, konkursy.

 

 1. ZNAM SWOJE EMOCJE 

Radość, smutek, strach, gniew złość, to tylko niektóre z emocji spotykane przez każdego z nas w codziennym życiu. Pomagają nam one zrozumieć, co jest dobre, a co już niekoniecznie. Emocje są jak drogowskazy, dzięki którym wybieramy w życiu właściwą drogę. Dlatego tak ważne jest, aby o emocjach uczyć już od najmłodszych lat.

CEL: rozpoznawanie emocji takich jak - strach, radość, smutek, złość.

CELE SZCZEGÓŁOWE: – uczestnik po zakończeniu warsztatów:

 • potrafi rozpoznawać, rozumieć i nazywać emocje oraz uczucia swoje innych osób
 • dowiedział się jak dużą potrzebą jest tworzenie relacji z innymi;
 • potrafi pokazać różne emocje używając tonu głosu, mimiki i gestów a także przy pomocy prostej wypowiedzi ustnej lub pisemnej i różnorodnych artystycznych form wyrazu
 • ma świadomość przeżywanych emocji i wie, że panowanie nad emocjami oraz poprawne wyrażania ich powinno odbywać się w sposób umożliwiający współdziałanie w grupie oraz adaptację w nowej grupie;
 • zna pojęcie więzi
 • nabywa umiejętność uświadamiania sobie uczuć przeżywanych przez inne osoby z jednoczesną próbą zrozumienia, dlaczego one występują, a także różnicowania form ich wyrażania w zależności od wieku jest zachęcany do nabywania umiejętności do pracy w grupie

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie pakiet rozszerzony, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne.

 

 

 1. POZNAJMY SIĘ LEPIEJ 

Można powiedzieć, że człowiek poznaje Świat i Siebie Samego tak długo jak żyje, sprawmy my ta przygoda z własnym „Ja” zaczęła się w ciepłej koleżeńskiej atmosferze, gdzie tolerancja będzie pomagać w tworzeniu pięknej historii o każdym z dzieci osobno. Mówienie dzieciom o poczuciu własnej wartości jest bardzo ważne, świat dziecka jest bardzo szczery i prosty, zadbajmy o to by było w nim miejsce na szacunek, wspierajmy dzieci, dajmy im wiarę we własne siły i napęd na lepszy start.

CEL: uczenie tolerancji dla drugiego człowieka i wzbudzenie poczucia własnej wartości u dziecka.

CELE SZCZEGÓŁOWE: - uczestnik po zakończeniu warsztatów:

 • zna pojęcie własnej wartości
 • ma świadomość wartości uznanych przez środowisko domowe, szkolne, lokalne i narodowe; potrzebę aktywności społecznej opartej o te wartości;
 • nabywa umiejętność nazywania poznanych wartości, oceny postępowania innych ludzi, odwoływania się w ocenie do przyjętych zasad i wartości;
 • potrafi identyfikowania się z grupami społecznymi, które przedszkolak reprezentuje, nazywania tych grup i ich charakterystycznych cech;
 • wie, że każdy czyn ma swoje konsekwencje
 • wie, że każdy człowiek posiada różne potrzeby
 • potrafi wyrażać swoje potrzeby
 • zna pojęcie szacunek, wie w jaki sposób go wyraża
 • nabywa umiejętność przyjmowania konsekwencji swojego postępowania.

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie pakiet rozszerzony, obserwacja, inscenizacja, drama.

 

 

 1. NOWOŚĆ! STACJA EKSPERYMENTÓW 

Dzieci uwielbiają eksperymenty, dzięki eksperymentom zapamiętują szybciej i na dłużej. Czym prostszy eksperyment mający wielki efekt tym lepiej. Tak się składa, że również uwielbiamy eksperymentować, a do tego znamy wiele receptur, które pobudzą do działania. Uczymy przez doświadczenia, kreatywne spojrzenie na świat.

CEL: pobudzenie umiejętności obserwacji faktów i zjawisk przyrodniczych.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

 • wykonywanie eksperymentów z wykorzystaniem: kolorowej piany, piasku kinetycznego, kolorowych cieczy i olejów, nośników zapachów, slajmów
 • wykonanie soków z użyciem chemii molekularnej
 • ćwiczenia z ziemią wykonanie samodzielnie bio plantacji – po zajęciach każdy może zabrać swoją bio plantacje do domu
 • mieszalnia kolorów – ćwiczenia na foli bąbelkowej z wykorzystaniem farb plakatowych (farby są atestowane, dzieci malują rękoma i nogami)
 • wykonywanie baniek mydlanych rękoma
 • kształtowanie umiejętności rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego
 • tworzenie wniosków i spostrzeżeń do wykonanych eksperymentów

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, zajęcia w Sali eksperymentów, zajęcia w sali sensorycznej, konkursy, quiz.

 

 1. JESTEM  W SIECI 

Życie w sieci jest ciekawe, inspirujące daje dostęp do poznawania świata, stanowi potężne źródło informacji, ale często niesie ze sobą wiele zagrożeń. Naszą misją jest uczyć jak korzystać z wirtualnej sieci tak aby nie wpaść w sieć agresji i przemocy. Uczymy, że najważniejsze jest być sobą niezależnie od tego w jakim miejscu obecnie znajduje się uczeń.  Wirtualnej sieci bez ograniczonych możliwości dzieci szybko mogą się zatracić i równie szybko uzależnić. Rozmawiajmy wiec o plusach i minusach przemierzania wirtualnego świata. Uczymy jak w prawidłowy sposób korzystać z Internetu.

CEL: Rozwijamy umiejętność tworzenia relacji, współdziałania, współpracy oraz samodzielnej organizacji pracy w małych grupach, w tym organizacji pracy przy wykorzystaniu technologii

CELE SZCZEGÓŁOWE: uczestnik po ukończeniu warsztatów

 • przedstawia siebie i grupę w sieci
 • wie jakie dane to dane osobowe i wie, że należy być powściągliwy w używaniu takich danych w sytuacjach nowych szczególnie wirtualnych
 • zna pozytywny i negatywny wpływ platform społecznościowych
 • wie, jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci
 • wie, że nie wszystko co pisane w sieci musi być prawdą
 • wie, że najważniejsze być sobą i że nie trzeba mieć wielu obserwujących wystarczą ci którzy są twoimi realnymi kolegami i koleżankami
 • wie, jak sprawdzić czy informacje znalezione w Internecie są prawdziwe
 • poznał zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń cyfrowych, rozumie i respektuje ograniczenia związane z czasem pracy z takimi urządzeniami, oraz stosuje zasady netykiety
 • ma świadomość pozytywnego znaczenia technologii w życiu człowieka
 • ma świadomość, iż nieodpowiedzialne korzystanie z technologii ma wpływ na utratę zdrowia człowieka
 •  

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne.

 

 1. NOWOŚĆ! ISTOTA WODY 

Woda niesamowity związek chemiczny, który sprawia że nasza Planeta staje się oazą życia najrozmaitszych form. Właściwości i możliwości wody nieustannie zadziwiają naukowców, i choć wiemy jak bardzo woda jest ważna do tego by istniało życie na Ziemi, my ludzie zapominamy w jaki sposób należy dbać o to by wody nam nie zabrakło.

CEL: zaciekawienie uczestników wody właściwościami wody i możliwościami jakie nam oferuje

CELE SZCZEGÓŁOWE:

 • wyjaśnienie czym jest woda
 • pokazanie jakie woda przybiera stany skupienia
 • przedstawienie jezior, oceanów, mórz  jako magazynów wody
 • wytłumaczenie kiedy woda jest zdatna do picia
 • pokazanie i wspólne wykonanie najprostszego filtra do wody i omówienie w jaki sposób działa
 • przeprowadzenie wspólnej dyskusji w jaki sposób możemy zadbać o wodę i jej naturalne magazyny
 •  

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, zajęcia w sali eksperymentów, konkursy, quiz.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE dla klas V-VIII Szkoły Podstawowej

Podczas zielonych szkół zajęcia edukacyjne prowadzone są w formie półtoragodzinnego bloku zajęciowego.

Naszym głównym celem jest wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka poprzez: organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze jego rozwoju. Kreatywne zajęcia edukacyjne dostosowane są do potrzeb dzieci w każdym wieku - dla każdej grupy wiekowej posiadamy odrębne scenariusze zajęć. Zajęcia prowadzą instruktorzy Sun Sport – pedagodzy, wieloletni wychowawcy bazujący na wiedzy, doświadczeniu i sprawdzonych formach warsztatów edukacyjnych. Uczymy przez zabawę, umożliwiając dzieciom swobodny rozwój i zachęcając do dalszej eksploracji świata.

SPOŚRÓD NIŻEJ WYMIENIONYCH ZAJĘĆ PROSIMY WYBRAĆ TYLKO JEDNO.

 1. PIERWSZA POMOC

Wiemy, że temat pierwszej pomocy, szczególnie w przypadku młodych osób, może budzić różne emocje, dlatego nasze zajęcia przybiorą formę ćwiczeń poprzez zabawę, odgrywanie scenek i burzę mózgów. Niektórzy z uczestników będą angażowani w scenki sytuacyjne, jednak znacznie więcej praktyki odbywa się podczas warsztatów trzy godzinnych.

Pozytywny sposób przekazywania wiedzy sprzyja motywowaniu młodzieży do działania, łatwiej jest im się zaangażować, a co za tym idzie przyswoić wiedzę.  Marzy nam się, aby udzielanie pierwszej pomocy stało się dobrym nawykiem każdego człowieka. Podczas półtora godzinnego bloku skupiamy wszystkie metody na wyjaśnieniu młodzieży znaczenia pierwszej pomocy, właściwego wezwania pierwszej pomocy i w jaki sposób zadbać o własne bezpieczeństwo, kiedy młody człowiek już znajdzie się w takiej sytuacji.

CEL: Przygotowanie dzieci do racjonalnego zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożeń.

CELE SZCZEGÓŁOWE: Uczestnik po zakończeniu warsztatów:

 • nabył umiejętności wzywania pogotowia ratunkowego i informowania innych służb ratunkowych – posługuje się danymi osobowymi w kontakcie ze służbami mundurowymi i ratownictwem medycznym, w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia
 • posługuje się numerami telefonów alarmowymi, zna prawidłową formę przekazu informacji
 • reaguje stosownym zachowaniem w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa, zdrowia jego lub innej osoby, dba o bezpieczeństwo własne podczas akcji udzielania pierwszej pomocy
 • zobaczył na czym polega resuscytacja krążeniowo – oddechowa – uczeń poznał jej prawidłowy schemat
 • AED – co to takiego, gdzie go szukać, w jakich sytuacjach można użyć AED.
 • po zakończeniu zajęć uczeń otrzymuje materiały edukacyjne

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne.

 

 1. KONTROLUJĘ SWOJE EMOCJE 

Radość, smutek, strach, gniew złość jak zapanować nad emocjami, kiedy nawarstwi się ich za dużo??  Czy mogę się złościć, czy smutek jest oznaką słabości, czy wypada się cieszyć to najczęstsze zadawane pytania przez młodzież podczas naszych warsztatów. Sun Sportowi instruktorzy znają odpowiedzi na te pytania, a co ważne znają również sposoby na to by kontrolować swoje emocje i chcemy się dzielić naszą wiedzą.  Kontrolowanie emocji jest ważne dla każdego człowieka między innymi ułatwia budowanie relacji, pracę w grupie.

To będzie 1,5 godziny pełnego zaangażowania i pracy w grupach.

CEL: Uczestnik warsztatów zna sposoby kontroli emocji

CELE SZCZEGÓŁOWE: Uczestnik po zakończeniu warsztatów:

 • potrafi rozpoznawać, rozumieć i nazywać emocje oraz uczucia swoje innych osób
 • dowiedział się jak dużą potrzebą jest tworzenie relacji z innymi
 • potrafi pokazać różne emocje używając tonu głosu, mimiki i gestów a także przy pomocy prostej wypowiedzi ustnej lub pisemnej i różnorodnych artystycznych form wyrazu
 • uzasadnia, że człowiek jest istotą społeczną; wyjaśnia znaczenie potrzeb społecznych człowieka (kontaktu, przynależności, uznania)
 • ma świadomość przeżywanych emocji i wie, że panowanie nad emocjami oraz poprawne wyrażania ich powinno odbywać się w sposób umożliwiający współdziałanie w grupie oraz adaptację w nowej grupie
 • ma świadomość przeżywanych emocji i poznał różne techniki panowania nad nimi oraz wyrażania ich w sposób umożliwiający współdziałanie w grupie oraz adaptację w nowej grupie
 • podaje przykłady trudnych społecznie sytuacji, w których należy zachować się asertywnie; uzasadnia, że można zachować dystans wobec nieaprobowanych przez siebie zachowań innych ludzi lub przeciwstawić się im; przedstawia różne formy zachowań asertywnych
 • odbył ćwiczenia praktyczne dotyczące każdego z zagadnień
 •  

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, scenki sytuacyjne – praca w grupie.

 

 1. NOWOŚĆ! CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Życie w sieci jest ciekawe, inspirujące daje dostęp do poznawania świata, stanowi potężne źródło informacji, ale często niesie ze sobą wiele zagrożeń. Naszą misją jest uczyć jak korzystać z wirtualnej sieci tak aby nie wpaść w sieć agresji i przemocy. Uczymy, że najważniejsze jest być sobą niezależnie od tego w jakim miejscu obecnie znajduje się uczeń.  Wirtualnej sieci bez ograniczonych możliwości dzieci szybko mogą się zatracić i równie szybko uzależnić. Rozmawiajmy wiec o plusach i minusach przemierzania wirtualnego świata. Uczymy jak w prawidłowy sposób korzystać z Internetu.

CEL: Rozwijamy umiejętność tworzenia relacji, współdziałania, współpracy oraz samodzielnej organizacji pracy w małych grupach, w tym organizacji pracy przy wykorzystaniu technologii

CELE SZCZEGÓŁOWE: uczestnik po ukończeniu warsztatów

 • potrafi rozpoznawać, rozumieć i nazywać emocje oraz uczucia swoje innych osób
 • w jaki sposób posługuje się technologią zgodnie z przyjętymi zasadami i prawem; przestrzega zasad bezpieczeństwa i higieny pracy
 • uznaje i respektuje prawo do prywatności danych i informacji oraz prawo do własności intelektualnej
 • wymienia zagrożenia związane z powszechnym dostępem do technologii oraz do informacji i opisuje metody wystrzegania się ich
 • fakenews – wie w jaki sposób się tworzą, do czego prowadzą i jakie jest ich znaczenie
 • uczeń zna odpowiedź na pytanie czy obrabianie zdjęć na Instagramie to okłamywanie innych czy dbanie o wizerunek? jakie są granice retuszu
 • wie jakie są medialne granica między prawdą a fikcją
 • uczeń dowie, się w jaki sposób sprawdzić, ile czasu spędza w sieci
 • otrzyma materiały edukacyjne
 •  

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne, konkursy.

ZAJĘCIA REALIZOWANE PODCZAS DESZCZU

Zawsze może zdarzyć się, że pogoda nie będzie idealna. Jednak część zajęć możemy realizować także podczas niezbyt sprzyjającej aury, dlatego tak ważne jest, aby wziąć pod uwagę spakowanie odpowiedniej odzieży na każdą pogodę. Poza tym zwykle nie pada non stop 😉. Niektóre zajęcia specjalistyczne np. zajęcia linowe nie mogą być organizowane podczas silnego wiatru lub mocno padającego deszczu, wówczas te zajęcia przesuwamy w czasie, a w zamian realizujemy zajęcia możliwe do przeprowadzenia w terenie lub w miejscach zadaszonych. I z całą pewnością udowodnimy, że u nas dzieci podczas deszczu wcale się nie nudzą.

 

 • NOWOŚĆ! JAKA TO PIOSENKA? To będzie czyste szaleństwo konkursowe,  połączone z występami gwiazd specjalnych, wspólnymi animacjami i śpiewaniem. Prowadzący zadbają o świetną atmosferę i nagrody dla laureatów.
 • NOWOŚĆ! FAMILIADA - tego programu nikomu nie trzeba przedstawiać, specjalna plansza i dwa przyciski to rekwizyty dobrze Wam znane, a my takie posiadamy. Familiada nie może się również odbyć bez prowadzącego z wielkim poczuciem humoru. Co do pytań mamy ich całe mnóstwo.
 • NOWOŚĆ! SUNSPORTOWY TEST WIEDZY OGÓLNEJ – trochę jak w szkole, ale u nas z przymrużeniem oka, a dla zwycięzców nagrody. Pytania starannie przygotowane dla każdej grupy wiekowej, mogą zadziwić niejednego uczestnika.
 • NOWOŚĆ! SPOŁECZEŃSTWO - znacie kultową grę w Mafię? Społeczeństwo to jej sunsportowy odpowiednik, scenariusz napisaliśmy sami, jesteście ciekawi jak nam poszło? Obiecujemy będzie się działo.
 • NOWOŚĆ! TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH - co sezon poszerzamy sunsportową kolekcję  gier planszowych, to też posiadamy gry które doskonale znacie, jak i perełki mniej znane a megafajne. Po prostu uwielbiamy grać, śmiać się i budować ekscytujący klimat, dlatego kiedy tylko możemy, organizujemy turnieje gier planszowych.
 • NOWOŚĆ! KLUBOWY TURNIEJ GIER (PIŁKARZYKI, BILARD,  DART, CYMBERGAJ, CYBER KOSZ) - w sali gier rozegramy klubowy turniej, podczas którego będzie słychać: głośny doping i świetną muzykę. Dla zwycięzców - nagrody.
 • ZGADUJ ZGADULA – to prosta gra drużynowa polegająca na odpowiadaniu na liczne pytania, rozwiązywaniu quizów, krzyżówek a także kalamburów.
 • KARAOKE - zasada jest prosta: śpiewać każdy może! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy bitwę na głosy i wiele innych muzycznych atrakcji! Niezapomniana szansa zabłyśnięcia i demonstracji kilku oktawowego głosu.
 • BUTONY – to takie superfajne przypinki, które można przypinać do plecaków, koszulek, czapek i gdzie fantazja pozwoli 😊. Mogą być małe i duże, wzorzyste lub jednokolorowe, błyszczące dla dziewczynek i odjazdowe dla chłopaków, z kwiatkiem dla mamy i z tarczą Kapitana Ameryka dla Taty.
ZAJĘCIA UZUPEŁNIAJĄCE I STANOWISKA OGÓLNODOSTĘPNE

Podczas zielonej szkoły realizujemy wybrany program, ale wówczas, gdy grupa oczekuje na swoją stację organizujemy inne atrakcje, starając się, aby każda chwila spędzona podczas zielonej szkoły była jak najbardziej atrakcyjna.  Można także skorzystać ze stref relaksu lub sunsportowej fotobudki i zabrać ze sobą szałową pamiątkę. A podczas przerw proponujemy korzystanie ze strefy boisk sportowych, stref relaksu czy batutów.

 • FOTOBUDKA - pamiątki są ważną częścią wyjazdu, dlatego zapraszamy do skorzystania z fotobudki. Zapewniamy wydruk i szalone rekwizyty.
 • NOWOŚĆ! GRY I KONKURSY SUN SPORT - w trakcie oczekiwania na kolejne zajęcia zorganizujemy konkursy i zabawy. Nagrody przygotowane ;).
 • PLAY OFF - zajęcia odbywają się na terenie kompleksu boisk, w którego w skład wchodzą boiska do: piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, unihokeja, krokieta Każde boisko wyposażone jest w odpowiedni sprzęt: piłki, lotki, plastrony i znaczniki gwizdek dla sędziego i rękawice bramkarskie.
 • SIATKÓWKA PLAŻOWA - słońce, plaża i świetna zabawa to przepis na udane zajęcia.
 • STREFA RELAKSU - po intensywnych zajęciach przychodzi czas na relaks, podczas którego można porozmawiać ze znajomymi, słuchać muzyki, lub leżakować i łapać promienie słońca.
 • CORNHOLE, BULLE  proste gry, a dostarczają wiele radości i pozytywnych emocji. Wystarczy trafiać do celu i zdobywać punkty.
 • BATUTY czasami fajnie jest po prostu poskakać.
 • BADMINTON  - bardzo szybka lotka i dwie stylowe rakietki ucieszą miłośników tej dyscypliny, a z doświadczenia wiemy, że gra ta ma wielu zwolenników.
 • KORFBALL - specjalnie przygotowane boisko czeka na rozgrywki mniej znane.
 • GRY XXL -  choć panuje moda na XS ☺ my przekonamy Was, że czasem XXL jest fajniejsze ☺ Mamy dla Was gry: TWISTER, CHIŃCZYK, LABIRYNT.

 

 

Ewentualne pytania prosimy kierować do działu zielonych szkół:

e-mail: zielone-szkoly@sun-sport.pl

e-mail: zielone-giewartow@sun-sport.pl

e-mail: zielone-mrowki@sun-sport.pl

 

tel. kom. 664 720 861, 728 803 805, 602 119 000

Ceny

Your Subtitle Goes Here
3

WIOSNA 2024

 

POBYT 1-DNIOWY

Cena od: 170,00zł

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

POBYT 3-DNIOWY

Cena od: 450,00zł

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

POBYT 5-DNIOWY

Cena od: 750,00zł

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

POBYT WEEKENDOWY 3 DNI

Cena od: 450,00zł

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

*Cena dla grup poniżej 20 os. ustalana indywidualnie.

W przypadku dzieci w trudnej sytuacji finansowej prosimy Wychowawców o indywidualny kontakt.

CENA OBEJMUJE:

 

Pobyt na zielonej szkole 3-dniowej od poniedziałku do środy:

 • przyjazd w poniedziałek w godzinach 10.00-11.00, w tych godzinach następuje zakwaterowanie, zajęcia integracyjne oraz zapoznanie z regulaminem ośrodka, pierwszy blok zajęć rozpoczynamy o 11.00
 • obiad dnia pierwszego godz. 13.00
 • wykwaterowanie następuje w środę w godz. 9.30-10.00, zajęcia trwają do godziny 12.45, o godzinie 13.00 obiad
 • wyjazd w godzinach 14.00-14.30

 

 

Pobyt na zielonej szkole 3-dniowej od środy do piątku lub w weekend od piątku do niedzieli:

 • przyjazd w środę lub w piątek w godz. 13.00-14.00 (z uwagi na obecność innych grup przyjazd w godzinach wcześniejszych nie jest możliwy)
 • obiad dnia pierwszego jest o godzinie 14.15
 • 14.40-16.00 zakwaterowanie, zapoznanie z regulaminem ośrodka, zajęcia integracyjne
 • wykwaterowanie następuje w piątek lub w niedzielę w godzinach 11.00-11.30, o godzinie 13.00 obiad, zajęcia trwają do godz. 15.00
 • wyjazd w godzinach 15.30-16.00

 

 

Pobyt na zielonej szkole 5-dniowej od poniedziałku do piątku:

 • przyjazd w poniedziałek od godz. 10.00-10.30
 • obiad dnia pierwszego o godzinie 13.00
 • wykwaterowanie następuje w piątek w godz. 9.30-10.00, zajęcia trwają do 12.45, o godz. 13.00 obiad
 • wyjazd w piątek o godz. 14.00

 

 

Pobyt na zielonej szkole jednodniowej:

Jednodniowe zielone szkoły odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godziny 8.30 do 19.00.

 

 

PONADTO:

 • zajęcia wybrane i wskazane w formularzu rezerwacyjnym przez Wychowawcę szkolnego wg opisu na kolejnych stronach
 • zajęcia opisane jako ogólnodostępne
 • opiekę i prowadzenie zajęć przez kadrę instruktorską
 • sprzęt do realizacji wszystkich zajęć
 • wybrane eventy Sun Sport -zapytaj o szczegóły 664-720-861, 728-803-805
 • każdy uczestnik zielonej szkoły ubezpieczony jest od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW na sumę 10 tys. zł w PZU SA, al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa. Ubezpieczenie obejmuje: świadczenie z tytułu śmierci, świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu (Wariant 1), assistance zakres podstawowy oraz ryzyka dodatkowe: następstwa wypadku powstałego wskutek uprawiania sportów wysokiego ryzyka (NNW na sumę 10.000 zł), a także zwrot kosztów leczenia do sumy 500 zł.
 • wyżywienie: pierwszym posiłkiem w dniu przyjazdu jest obiad, w ostatnim dniu obiad, pozostałe dni 4 posiłki dziennie
 • suchy prowiant na drogę powrotną dla grup zamieszkałych powyżej 200 km od ośrodka
 • zakwaterowanie: w domkach drewnianych lub murowanych, jednopokojowych 5-6 osobowych lub typu studio 8 osobowych (z łazienkami) lub w pokojach zlokalizowanych na pięknym, drewnianym poddaszu stołówki, 4-7 osobowych z łazienkami - wybór zakwaterowania zależy od organizatora (!)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • diety specjalnej
 • transportu (prosimy realizować tę usługę we własnym zakresie)
 • noclegu dla kierowcy
 • parkingu
 • kaucji za klucze do domków nauczycieli – 30 zł

 

PROGRAM:

jeżeli ulega zmianie to dzieje się to z przyczyn od nas niezależnych (np. złe warunki atmosferyczne lub niesprzyjające warunki do prowadzenia poszczególnych zajęć itp.) lub w przypadku wolnego czasu w trakcie trwania imprezy, co zdarza się rzadko. Wówczas zostanie zrealizowany program możliwy do wykonania, wybrany spośród  zajęć, które wskazali Państwo w formularzu.

 

FORMALNOŚCI, PŁATNOŚCI:

 • nauczyciel może dokonać wstępnej rezerwacji terminu wyjazdu na zieloną szkołę, wstępna rezerwacja będzie ważna 14 dni
 • w dniu dokonania wstępnej rezerwacji pracownik biura wysyła na wskazany przez nauczyciela adres e-mail formularz, który należy wypełnić i odesłać przed upływem 14 dni, aby potwierdzić chęć podpisania umowy na organizację wyjazdu
 • przed upływem 14 dni nauczyciel zobowiązany jest odesłać formularz, o którym jest mowa wyżej i który będzie podstawą przygotowania umowy na organizację zielonej szkoły
 • nieodesłanie w ciągu 14 dni formularza skutkuje anulacją rezerwacji
 • po otrzymaniu wypełnionego przez nauczyciela formularza pracownik biura przesyła na wskazany adres e-mail umowę
 • podpisaną umowę należy odesłać w ciągu 14 dni od daty jej wystawienia
 • w tym samym czasie (14 dni od daty wystawienia umowy) należy dokonać wpłaty pierwszej raty w wysokości 30% wartości umowy
 • pozostałą część należności należy wpłacić na minimum 40 dni przed rozpoczęciem zielonej szkoły

 

W chwili potwierdzania rezerwacji należy odesłać wypełniony formularz rezerwacyjny (otrzymują go Państwo od nas e-mailem). W formularzu należy wskazać zajęcia, które zostaną zrealizowane podczas zielonej szkoły. Wyboru należy dokonać wg poniższego schematu:

 

Ośrodek

Your Subtitle Goes Here
3

OŚRODEK AKTYWNEGO WYPOCZYNKU SUN SPORT
W MRÓWKACH NAD JEZIOREM WILCZYŃSKIM

 

Ośrodek SUN SPORT powstał z myślą o dzieciach i młodzieży. To specjalnie dla nich budowaliśmy infrastrukturę sportową, przytulne domki, klimatyczną stołówkę. Stworzyliśmy miejsce, w którym chce się zostać dłużej, przestrzeń, w której można się aktywnie bawić, wypocząć, cieszyć przyrodą.

 

Piękny, stary las sosnowy, krystaliczne wody jeziora, piaszczysta plaża. Taki urokliwy, dziki i czysty zakątek znajdziecie w Wielkopolsce nad Jeziorem Wilczyńskim. Znaleźliśmy go specjalnie dla Was w centrum Polski, na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego (około 100 km od Kalisza i Poznania, 250 km od Warszawy i 200 km od Wrocławia).

 

 

Porzućcie przekonanie, że takie uroki oferują tylko mazurskie jeziora. Tutaj mamy strefę ciszy, a więc usłyszycie dźwięki natury, tutaj poczujecie wspaniały klimat aktywnego wypoczynku i słodkiego lenistwa,

 

 

Organizacja zielonej szkoły w ośrodku SUN SPORT, to dostęp do niezwykłego miejsca otoczonego przez naturę Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Bliskość natury, piękna plaża, bezpośredni dostęp do jeziora, a jednocześnie wiele atrakcji sportowych sprawią, że będzie to niezapomniana zielona szkoła.

 

NA TERENIE OŚRODKA DYSPONUJEMY
ROZBUDOWANĄ INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ:

 

 • NOWOŚĆ boiskiem do minigolfa
 • stanowiskami linowymi
 • boiskami do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej
 • laskiem survivalowym
 • polem quad’owym
 • polem paintball’owym
 • sprawnościowym torem przeszkód
 • militarnym torem przeszkód
 • innowacyjną przestrzenią do gier paintball’owych i zajęć taktycznych – GameHouse
 • stanowiskami strzelniczymi
 • strefą gier i zabaw (ping-pong, cymbergaj, dart)
 • trasami na terenie ośrodka: rowerową, biegową
 • namiotem multimedialnym
 • zieloną strefą relaksu (hamaki, karimaty, muzyka relaksacyjna)
 • kawiarenką obozową
 • NOWOŚĆ parkiem Aquaglide czyli parkiem trampolin na wodzie
 • własną plażą

 

Ścieżka rezerwacji

Your Subtitle Goes Here
3
1

Termin

Wybór terminu, liczby dni pobytu, zapoznanie się z ofertą.

2

Kontakt

tel: 664-720-861 lub 664-178-883

e-mail: zielone-szkoly@sun-sport.pl

} 3

Rezerwacja

Rezerwacja (termin wstępnej rezerwacji wynosi maksymalnie 14 dni)

k 4

Formularz

Wypełnienie formularza (przesyłamy link do formularza rezerwacyjnego, który będzie podstawą sporządzenia umowy)

h 5

Umowa

Umowa (termin na podpisanie i odesłanie umowy wynosi 7 dni od momentu sporządzenia umowy)

6

Zaliczka

Zaliczka (30 % wartości zamówienia w ciągu 14 dni od momentu sporządzenia umowy)

7

Rozliczenie

Całkowite rozliczenie (zgodnie z terminem wyznaczonym w umowie)

X
I