W MRÓWKACH OFERUJEMY PAŃSTWU WYJAZDY

3 DNIOWE

 

Cena od: 450,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 390,00 zł

 

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

Dodatkowi opiekunowie wnoszą opłatę za pobyt – 250 zł/os.

ZOBACZ OFERTĘ

5 DNIOWE

 

Cena od: 750,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 650,00 zł

 

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

Dodatkowi opiekunowie wnoszą opłatę za pobyt – 350 zł/os.

ZOBACZ OFERTĘ

WEEKENDOWE

 

Cena od: 450,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 450,00 zł

 

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

Dodatkowi opiekunowie wnoszą opłatę za pobyt – 250 zł/os.

ZOBACZ OFERTĘ

1 DNIOWE

 

Cena od: 170,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 170,00 zł

 

1 opiekun na 15 uczestników gratis. Dodatkowi opiekunowie, kierowcy wnoszą opłatę za pobyt – 50 zł/os.

POBIERZ OFERTĘ:

POBYT 1-DNIOWY PAINTBALL’OWY

POBYT 1-DNIOWY MILITARNY

POBYT 1-DNIOWE ZIELONE SZKOŁY

3 DNIOWE

 

Cena od: 390,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 390,00 zł

 

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

Dodatkowi opiekunowie, kierowcy wnoszą opłatę za pobyt – 250 zł/os.

ZOBACZ OFERTĘ
 

5 DNIOWE

 

Cena od: 650,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 650,00 zł

 

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

Dodatkowi opiekunowie, kierowcy wnoszą opłatę za pobyt – 350 zł/os.

ZOBACZ OFERTĘ
 

WEEKENDOWE

 

Cena od: 450,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 450,00 zł

 

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

Dodatkowi opiekunowie, kierowcy wnoszą opłatę za pobyt – 250 zł/os.

ZOBACZ OFERTĘ
 

1 DNIOWE

 

Cena od: 170,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 170,00 zł

 

1 opiekun na 15 uczestników gratis. Dodatkowi opiekunowie, kierowcy wnoszą opłatę za pobyt – 50 zł/os.

POBIERZ OFERTĘ:

POBYT 1-DNIOWY PAINTBALL’OWY

POBYT 1-DNIOWY MILITARNY

POBYT 1-DNIOWE ZIELONE SZKOŁY

OŚRODEK AKTYWNEGO WYPOCZYNKU SUN SPORT
W MRÓWKACH NAD JEZIOREM WILCZYŃSKIM

 

Piękny, stary las sosnowy, krystaliczne wody jeziora, piaszczysta plaża. Taki urokliwy, dziki i czysty zakątek znajdziecie w Wielkopolsce nad Jeziorem Wilczyńskim. Znaleźliśmy go specjalnie dla Was w centrum Polski, na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego (około 100 km od Kalisza i Poznania, 250 km od Warszawy i 200 km od Wrocławia). Porzućcie przekonanie, że takie uroki oferują tylko mazurskie jeziora. Tutaj mamy strefę ciszy, a więc usłyszycie dźwięki natury, tutaj poczujecie wspaniały klimat wakacji, wypoczynku, słodkiego lenistwa, ale i aktywnego wypoczynku.

Ośrodek Sun Sport powstał z myślą o dzieciach i młodzieży. To specjalnie dla nich budowaliśmy infrastrukturę sportową, przytulne domki, klimatyczną stołówkę. Stworzyliśmy miejsce, w którym chce się zostać dłużej, przestrzeń, w której można się aktywnie bawić, wypocząć, cieszyć przyrodą.

 

NA TERENIE OŚRODKA DYSPONUJEMY
ROZBUDOWANĄ INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ:

  • stanowiskami linowymi
  • boiskami do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej
  • laskiem survivalowym
  • polem quad’owym
  • polem paintball’owym
  • sprawnościowym torem przeszkód
  • militarnym torem przeszkód
  • innowacyjną przestrzenią do gier paintball’owych i zajęć taktycznych – GameHouse,
  • pokojem zagadek
  • stanowiskami strzelniczymi
  • strefą gier i zabaw (ping-pong, cymbergaj, dart)
  • trasami na terenie ośrodka: rowerową, biegową
  • namiotem multimedialnym
  • zieloną strefą relaksu (hamaki, karimaty, muzyka relaksacyjna)
  • kawiarenką obozową
  • (nowość) parkiem Aquaglide czyli parkiem trampolin na wodzie
  • własną plażą

 

POBYT 3 DNIOWY: prosimy wybrać 7 zajęć z oferty

POBYT 5-DNIOWY: prosimy wybrać 14 zajęć z oferty

 

Przed wszystkimi zajęciami uczestnicy zostają zapoznani z zasadami bezpieczeństwa i regulaminami.

 

ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE
  • ZAJĘCIA LINOWE odbywają się wyłącznie w obecności instruktora zajęć linowych. Uczestnicy przed zajęciami zostają zapoznani z zasadami bezpieczeństwa, wyposażeni w kaski, uprzęże oraz przypięci do liny asekuracyjnej. Pracujemy na profesjonalnym i atestowanym sprzęcie. Rodzaje zajęć linowych:
  • WIEŻA ZE SKRZYNEK (od klasy 4 SP) –  zajęcia polegają na zbudowaniu wieży ze skrzynek po napojach.  Wieża może osiągnąć imponującą wysokość nawet 10 metrów. Podczas zajęć uczestnicy  muszą wykazać się zmysłem równowagi, precyzją no i oczywiście odwagą 😉
  • STACJA LINOWA „FORT” (od klasy 4 SP) – to wieloelementowe stanowisko linowe. Uczestnicy podczas zajęć zmierzą się zarówno ze ścianką wspinaczkową, rozwieszoną pomiędzy drzewami siatką linową,  jak i zejściem z wysokości po ścianie.
ZAJĘCIA WODNO-PLAŻOWE

(realizowane będą przy odpowiedniej pogodzie od połowy maja)

  • BESTSELLER! KAJAKI KLASYCZNE (od klasy IV SP) – realizowane są zawsze pod czujnym okiem instruktora, który każdemu uczestnikowi dobierze odpowiedni kapok i sprzęt. Zanim uczestnicy wyruszą w podróż po jednym z najpiękniejszych jezior w Polsce, zostaną zapoznani się z regulaminem zajęć, odbędą szkolenie merytoryczne i praktyczne z technik wiosłowania. Bezpieczeństwo to podstawa. Sposób prowadzenia zajęć dostosowujemy do wieku i umiejętności grupy.
  • KAJAKI BEZBURTOWE (od klasy V SP) tak jak w przypadku kajaków klasycznych dzieci uczestniczą w szkoleniu merytorycznym i praktycznym, otrzymują kapoki i wskazówki dotyczące prawidłowego zachowania na wodzie. Kajaki bezburtowe, to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią wodne zabawy i nie obawiają się kontaktu 😉 z wodą.
  • SUP (od klasy V SP) - karaibskie cudo do pływania, na którym można siedzieć, skakać, tańczyć, ćwiczyć, medytować :). To świetna zabawa i trening koordynacji. Wyglądem może przypomina deskę do surfowania tyle tylko, że napędza ją wiosło. Tak jak w przypadku zajęć kajakarskich uczestnik zajęć bierze udział w szkoleniu merytorycznym i praktycznym, otrzymuje kapok i wskazówki dotyczące prawidłowego zachowania na wodzie. Przemierzymy jezioro, a w pakiecie ekstra widoki, wolność, zabawa i szerokie możliwości.
  • AQUAGLIDE(od klasy I do klasy IV SP)– to trampolina na wodzie, ale aby móc na niej poszaleć, należy wysłuchać szkolenia instruktora, założyć kapok i przepłynąć niewielki dystans. Potem już tylko skakanie, nury do wody dla dobrej zabawy i dla ochłody, a wszystko pod okiem instruktora.
  • NOWOŚĆ! PARK AQUAGLIDE CZYLI PARK TRAMPOLIN NA WODZIE (od klasy V SP)– energia jaka towarzyszy podczas zajęć na wodnych trampolinach i przeszkodach Aquaglide wychodzi poza skalę pozytywnych emocji, po prostu istne wodne szaleństwo. 😉 Ubrani w kapok i pod okiem profesjonalnych instruktorów w bezpieczny sposób będziecie mogli naładować baterie na resztę roku szkolnego. 😊
  • BESTSELLER! BALONIADA (od klasy II SP) uwielbiana przez wszystkich ☺: dzieci, młodzież, instruktorów i nauczycieli. Piłkę do siatkówki plażowej zamieniamy w balony wypełnione wodą, a za wyrzutnie posłużą megakolorowe sunsportowe ręczniki. Zdecydowanie niezbędne będą stroje kąpielowe.  Mokry przegrywa!
  • NOWOŚĆ STREFA GIER PLAŻOWYCH I PLAŻOWA STREFA CHILLOUT - są dwa sposoby plażowania, pierwszy z nich to chillowanie drugi zaś to mocne granie. Dla spragnionych aktywności zorganizujemy mecz ringo, piłki nożnej na plaży i wiele innych gier mniej znanych,ale megafajnych, dla powstałych w gorące dni i po gorących wrażeniach odpoczynek na plaży. Leżaczki, kocyki, muzyka, hamaki na wodzie – zapraszamy do naszej plażowej strefy chillout (zajęcia nie obejmują kąpieli w jeziorze).
  • BESTSELLER! SIATKÓWKA PLAŻOWA (od klasy IV SP) - znana i uwielbiana przez uczestników zielonych szkół, bawi, integruje i zaskakuje.
ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE-SPECJALISTYCZNE
  • ŁUCZNICTWO(od 4 klasy SP) – dwa stanowiska łucznicze oraz łuki sportowe i bloczkowe. Najlepszego strzelca wyłonimy pod czujnym okiem instruktora.
  • WIATRÓWKA (od 6 klasy SP) – na specjalistycznej strzelnicy statycznej przeznaczonej do strzelania z broni pneumatycznej okaże się kto z Was zostanie Królem Strzelców ☺.
  • NOWOŚĆ! STREFA JUMP Z EUROJUMP - głównymi elementem parku trampolin jest Eurojump czteroosobowy. A co to jest Eurojump? To urządzenie, dzięki któremu, osoba zapięta w uprząż może odbijać się od trampoliny na wysokość do 8 metrów. Siła odbicia zależy od predyspozycji fizycznej uczestnika, więc w zajęciach mogą brać udział nawet najmłodsi uczestnicy zielonych szkół. Zajęcia prowadzone są przez instruktora, który zadba o bezpieczeństwo. W strefie Jump znajdują się również batuty i slackline, które z pewnością zostaną wykorzystane przez uczestników oczekujących na swoją kolej. 100% gwarancja zadowolenia.
  • WYPRAWA ROWEROWA (od klasy 4 SP)- ośrodek położony jest w malowniczej okolicy na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Wyprawa odbywa się wyznaczonymi ścieżkami rowerowymi na terenie pobliskiego lasu. Trasa dopasowana zostaje przez instruktora do wieku uczestników. Posiadamy sprawny i atestowany sprzęt, uczestnicy zostają wyposażeni w kaski i plastrony oraz oczywiście wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa.
  • GRY XXL (od klasy 1 SP) - choć panuje moda na XS ☺ my przekonamy Was, że czasem XXL jest fajniejsze ☺ Mamy dla Was gry: TWISTER, CHIŃCZYK, KOŁO FORTUNY, LABIRYNT.
ZAJĘCIA MILITARNO-SURVIVALOWE

Zajęcia survivalowe i militarne prowadzimy w mundurach, na terenie ośrodka Sun Sport, w celowo utworzonej leśnej strefie militarno-survivalowej, w której znajdują się: miejsce na mniejsze paleniska szkoleniowe, miejsce wyznaczone pod naukę wykonywania szałasów, militarny tor przeszkód, zadaszona strzelnica dwustanowiskowa. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów, najczęściej wojskowych.

 

  • NOWOŚĆ! ZAJĘCIA SURVIVALOWE SZAŁASY I BAZY (od klasy IV SP)– zajęcia survivalowe to ciekawy sposób na przedstawienie współdziałania człowieka z naturą, w końcu survival to umiejętność wtapiania się w naturę i współgrania z nią. W trakcie półtoragodzinnego bloku zajęciowego grupa poznaje różne metody tworzenia szałasów i ziemianek wraz z ich całkowitym kamuflażem. Oczywiście wykorzystujemy materiały znajdujące się wokół.
  • NOWOŚĆ! ZAJĘCIA SURVIVALOWE - KAMUFLAŻ (od klasy IV SP)- ziemia, woda, i wszystko to co mamy dookoła, to najlepsze materiały na kamuflaż, dzięki któremu Wasza grupa stanie się całkowicie niewidoczna. Ciekawe zajęcia, które z pewnością skłonią grupę do współpracy i kreatywnego myślenia. Podczas zajęć zostaną również zaprezentowane kamuflaże militarne z wykorzystaniem profesjonalnych strojów i farb maskujących.
  • NOWOŚĆ!ZAJĘCIA SURVIVALOWE WODA, OGIEŃ I POWIETRZE (od klasy IV SP)- przyroda daje nam narzędzia, dzięki którym możemy przetrwać, trzeba jednak wiedzieć jak te narzędzia wykorzystać. Podczas zajęć uczymy różnych metod pozyskiwania materiałów niezbędnych do przetrwania i rozpalania ogniska, filtrowania wody, przechowywania pokarmu. Powiemy, które rośliny są jadalne, a z którymi lepiej kontaktu nie mieć. Na koniec zajęć grupa będzie miała okazję wykonać podpłomyki, co z pewnością zainteresuje niejednego smakosza.
  • NOWOŚĆ! SURVIVALOWE A, B, C (od klasy II SP do IV SP) - jak rozpalić ognisko i zbudować szkielet szałasu, jak w szybki sposób wykonać podstawowy kamuflaż.
  • MUSZTRA I UMUNDUROWANIE zajęcia prowadzone są w militarnym klimacie pod okiem instruktorów militarnych. Podczas zajęć grupa może się wczuć w wojskowy klimat, ponieważ uczymy wykonywania komend, zdawania meldunku, dyscypliny, szyku i współpracy w grupie, a nauka składania mundurów na czas, może przydać się w przy codziennych porządkach domowych 🙂
  • NOWOŚĆ! MILITARNY TOR PRZESZKÓD (od klasy IV SP do VIII SP) - stacja zajęciowa została skonstruowana tak, aby odzwierciedlała przeszkody z typowych wojskowych torów przeszkód, posiada elementy, dzięki którym instruktor może dostosowywać trudność wykonywanych zadań do wieku i umiejętności uczestników zajęć. Podczas zajęć panuje obrzędowość militarna więc niech nie zdziwi Was, kiedy instruktor wyda pierwszą komendę.
  • BESTSELLER MILITARNA GRA TERENOWA NOCNA (od klasy IV SP do VIII SP) - gra terenowa rozpoczynająca się około godziny 22.00 i kończąca około godziny 23.30. Oparta jest na fabule przygodowej-militarnej.. Całość gry odbywa się w obrzędowości militarnej pod okiem instruktorów. Posiadamy wiele scenariuszy gier, co roku dodając nowe propozycje. Nigdy nie ma dwóch takich samych gier nocnych. 🙂 Gry nocne to niesamowite przeżycie zapadające w pamięć na dłużej.
  • BESTSELLER MILITARNA GRA TERENOWA WIECZORNA (od klasy IV SP do VI SP) gra terenowa rozpoczynająca się około godziny 21.00 i kończąca około godziny 22.00. Gra terenowa zawiera fabułę przygodową - militarną. Całość gry odbywa się w obrzędowości militarnej pod okiem instruktorów. Specjalnie przygotowane scenariusze zapewniają wiele emocji, ale są tak skonstruowane, aby instruktor mógł dostosować skalę trudności zadań do wieku grupy i możliwości fizycznych.
  • NOWOŚĆ! TERENOWA GRA PRZYGODOWA WIECZORNA (od klasy I SP do IV SP) gra terenowa rozpoczynająca się około godziny 19.30 i kończąca około godziny 21.00. Gra terenowa zawiera fabułę przygodową. Dzieci na czas gry wieczornej otrzymają odzież ochronną w typie harcerskich mundurów. Fabuła gry przygodowej polega na poszukiwaniu zaginionego skarbu, aby skarb znaleźć należy odczytać mapę, znaleźć ukryte zwoje i wykonać zadania w nich zapisane. Instruktor prowadzący zajęcia dostosowuje skalę trudności zadań do wieku i możliwości fizycznych uczestników.
ZAWODY SPORTOWE (od klasy 1 SP)

Ostry doping, czasem zagorzała walka i zawsze dobra zabawa podczas unihokeja, gry w krokieta, badmintona czy bule, gibona i wielu, wielu innych fantastycznych gier i zabaw... Świetne samopoczucie, przyjacielskie kontakty i wspólna zabawa zapewnione!

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE (dla grupy minimum 30 uczestników)
  • EKOTORBY (od klasy 4 SP) - zaprojektujecie i wykonacie ekotorby wg własnego pomysłu, malowane, wyszywane, ozdabiane  naszywkami lub przypinkami…. Wola wyobraźni J
  • MALOWANIE W PLENERZE XXL(od klasy 1 SP) – malujemy na dużych płótnach rozwieszonych w plenerze lub rozłożonych na trawie, każdy ma swój wyjątkowy i niepowtarzalny udział w całym dziele 🙂
ZAJĘCIA ROZRYWKOWE
  • BESTSELLER! PLĄSOWISKO - OGNISKO – wspólna zabawa dzieci, wychowawców i animatorów Sun Sport przy ognisku. Ten wyjątkowy czas spędzimy na śpiewach, grach i zabawach. Nasi animatorzy pokażą Wam pląsy z całego świata! Dobra zabawa gwarantowana!
  • BESTSELLER! DYSKOTEKA (dla grupy min. 30 uczestników)profesjonalne nagłośnienie, oświetlenie, wytwornice do baniek i dymu oraz najlepszy DJ w okolicy!  Usłyszycie nie tylko ulubione hity, ale poznacie też fantastyczne zabawy i układy taneczne.
  • KARAOKE – zasada jest prosta: śpiewać każdy może! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy bitwę na głosy i wiele innych muzycznych atrakcji! Niezapomniana szansa zabłyśnięcia i demonstracji kilkuoktawowego głosu.
GRY I ZABAWY INTEGRACYJNE
  • GRA TERENOWA (od klasy 1 SP) – integracyjna gra zespołowa, podczas której wymagamy od uczestników: zgrania, współpracy i chęci do działania! Grupa wyrusza wyznaczonym szlakiem i realizuje zadania przygotowane przez kadrę Sun Sport. Na zakończenie porównujemy wyniki i. już wiemy, która grupa jest Mistrzem Gier Terenowych!
  • PODCHODY (od klasy 1 SP) - klasyczna gra integracyjna angażująca całą grupę. Strzałki, wskazówki, zadania… Kto będzie pierwszy?
  • MEGA ZBIJAK(od klasy 4 SP) – zespołowa rywalizacja na spryt, gibkość i poczucie humoru ☺
  • QOOLTURKA W KAWIARENCE (od klasy 4 SP) atmosferę spotkania tworzymy wspólnie. To czas burzy mózgów przy Scrabblach, grze Jenga, rozgrywek pomiędzy poinformowaną mniejszością i niepoinformowaną większością w towarzyskiej grze MAFIA, czas żartów i wygłupów, ale jednocześnie czas długich rozmów o życiu, przyjaźni, miłości. Czas na rozmowy w gronie bliskich znajomych, ale i na nawiązanie nowych przyjaźni. Gorąca czekolada lub herbata, coś słodkiego i oczywiście wy budujecie niezapomniany klimat, który na długo pozostaje w pamięci.
  • ZGADUJ ZGADULA (od klasy 1 SP) to prosta gra drużynowa polegająca na odpowiadaniu na liczne pytania, rozwiązywaniu quizów, krzyżówek a także kalamburów.
  • 50-KA😊– terenowa gra integracyjna, która stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych podchodów, które na tym etapie szkoły młodzież z pewnością już zna. Podczas gry w 50-KĘ ćwiczyć będziemy orientację w terenie i pamięć zawodników.
PAINTBALL (zajęcia dodatkowo płatne)

UWAGA – chęć skorzystania z tej opcji musi zostać zgłoszona w chwili podpisywania umowy.

PAINTBALL - gra w klimacie militarnym oparta na autorskich scenariuszach gier i wymagających standardach pracy, zapewniając uczestnikom zajęć świetną zabawę i bezpieczeństwo.

 

Zajęcia odbywają się w obecności instruktora paintball, który zapozna grupę z regulaminami zajęć, przygotowuje sprzęt do zajęć. Przed przystąpieniem do gry instruktor paintball dokona szkolenia technicznego z obsługi sprzętu.

 

Zajęcia odbywają się na terenie Ośrodka Sun Sport na specjalnie przygotowanym polu paintballowym

  • gra przeznaczona dla minimum 30 osób.
  • czas trwania zajęć to 3 godziny
  • liczba kulek na jedną osobę wynosi 200 szt.
  • zajęcia prowadzi instruktor specjalista
  • zapewniamy sprzęt wraz z serwisem
  • zapewniamy mundury
  • prowadzimy gry paintballowe oparte na autorskich scenariuszach gier

 

koszt gry to 80 zł od osoby.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE (dla uczestników w wieku 5- 6 lat)

Zajęcia edukacyjne podczas zielonych szkół prowadzone są w formie półtoragodzinnego bloku zajęciowego.

Naszym głównym celem jest wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka poprzez: organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze jego rozwoju. Kreatywne strefy zajęciowe dostosowane są do potrzeb dzieci w każdym wieku, dla każdej grupy wiekowej posiadamy odrębne scenariusze zajęć. Zajęcia edukacyjne prowadzą instruktorzy Sun Sport – pedagodzy, wieloletni wychowawcy bazujący na wiedzy, doświadczeniu i sprawdzonych formach warsztatów edukacyjnych. Uczymy przez zabawę, umożliwiając dzieciom swobodny rozwój i zachęcając do dalszej eksploracji świata. W ciągu półtoragodzinnych warsztatów skupiamy się na najważniejszych zagadnieniach.

 

 

1. UCZĘ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY

Na naukę udzielania pierwszej pomocy nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno. Najważniejsze to zacząć J.  Wiemy, że temat pierwszej pomocy, szczególnie w przypadku młodych osób, może budzić różne emocje, dlatego nasze zajęcia przybiorą formę ćwiczeń poprzez zabawę, odgrywanie scenek i burzę mózgów. Taki sposób przekazywania wiedzy sprzyja pozytywnemu nastawieniu dzieci, łatwiej jest im się zaangażować, a co za tym idzie przyswoić wiedzę.  Marzy nam się, aby udzielanie pierwszej pomocy stało się dobrym nawykiem każdego człowieka.

CEL: Przygotowanie dzieci do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń.

CELE SZCZEGÓŁOWE: Uczestnik po zakończeniu warsztatów:

  • nabył umiejętności wzywania pogotowia ratunkowego i informowania innych służb ratowniczych
  • wie jak bezpiecznie zachować się na drodze, a także podczas gier i zabaw
  • wie, dlaczego nie powinien bez nadzoru dorosłego posługiwać się niebezpiecznymi dla dzieci narzędziami: np. nóż, nożyczki, zapałki
  • dowiedział się, dlaczego warto pomagać.

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, instruktaż, symulacja, gry dydaktyczne.

2. ZNAM SWOJE EMOCJE

Radość, smutek, strach, gniew złość, to tylko niektóre z emocji spotykane przez każdego z nas w codziennym życiu. Pomagają nam one zrozumieć, co jest dobre, a co już niekoniecznie. Emocje są jak drogowskazy, dzięki którym wybieramy w życiu właściwą drogę. Dlatego tak ważne jest, aby o emocjach uczyć już od najmłodszych lat.

CEL: Rozpoznawanie emocji takich jak - strach, radość, smutek, złość.

CELE SZCZEGÓŁOWE:  Uczestnik po zakończeniu warsztatów:

  • potrafi nazywać różne emocje
  • potrafi pokazać różne emocje używając tonu głosu, mimiki i gestów
  • potrafi rozpoznawać emocje na podstawie tonu głosu, mimiki i gestów
  • potrafi powiedzieć co się wydążyło, że kolega jest np. smutny
  • integruje się z grupą,
  • jest zachęcany do nabywania umiejętności do pracy w grupie

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne.

3. POZNAJMY SIEBIE- KIM JEST MÓJ KOLEGA, ZAJĘCIA EDUKACYJNE – INTEGRACYJNE

Można powiedzieć, że człowiek poznaje Świat i siebie tak długo jak żyje, sprawmy my ta przygoda z własnym „Ja” zaczęła się w ciepłej koleżeńskiej atmosferze, gdzie tolerancja będzie pomagać w tworzeniu pięknej historii o każdym z dzieci osobno. Mówienie dzieciom o poczuciu własne wartości jest bardzo ważne, świat dziecka jest bardzo szczery i prosty, zadbajmy o to by było w nim miejsce na szacunek, wspierajmy dzieci, dajmy im wiarę we własne siły i napęd na lepszy start.

CEL: uczenie tolerancji dla drugiego człowieka i wzbudzenie poczucia własnej wartości u dziecka.

CELE SZCZEGÓŁOWE: Uczestnik po zakończeniu warsztatów:

  • zna pojęcie własnej wartości
  • wie jakie wartości są uznawane przez różne środowiska jak dom czy szkoła
  • nabywa umiejętność nazywania poznanych wartości, oceny postępowania innych ludzi, odwoływania się w ocenie do przyjętych zasad i wartości;
  • wie, że każdy czyn ma swoje konsekwencje
  • wie, że każdy człowiek posiada różne potrzeby
  • potrafi wyrażać swoje potrzeby
  • zna pojęcie szacunek, wie w jaki sposób go wyraża

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne.

4. BEZPIECZNA DROGA - ZASADY RUCHU DROGOWEGO

Wytłumaczymy przedszkolakowi, że świat skonstruowany jest z wielu zasad, że są nakazy i zakazy, ostrzeżenia i informacje i choć każdy od najmłodszych lat porusza się różnymi drogami, to wcale nie jest prosto nauczyć się panujących zasad tak od razu. Dlatego mają w nas w dorosłych wielkie wsparcie. Podczas zajęć skupimy się między innymi na prostych scenkach sytuacyjnych jak zachowanie na przejściach dla pieszych. Będzie dużo śmiechu i dużo zabawy.

CEL: umiejętność dbania o bezpieczeństwo własne i innych uczestników grupy w ruchu drogowym.

CELE SZCZEGÓŁOWE: Uczestnik po zakończeniu warsztatów:

  • wie po której stronie jezdni powinien się poruszać, jeśli nie ma chodnika
  • za role pasów drogowych
  • umie czytać sygnalizator świetlny
  • potrafi opisać sytuacje niebezpieczne na drodze
  • wie, dlaczego przedszkolak nie może sam poruszać się po drodze, zauważa rolę opiekuna jako przewodnika.

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE (dla uczestników wieku 7- 9 lat)

Zajęcia edukacyjne podczas zielonych szkół prowadzone są w formie półtoragodzinnego bloku zajęciowego.

Naszym głównym celem jest wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka poprzez: organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze jego rozwoju. Kreatywne strefy zajęciowe dostosowane są do potrzeb dzieci w każdym wieku, dla każdej grupy wiekowej posiadamy odrębne scenariusze zajęć. Zajęcia edukacyjne prowadzą instruktorzy Sun Sport – pedagodzy, wieloletni wychowawcy bazujący na wiedzy, doświadczeniu i sprawdzonych formach warsztatów edukacyjnych. Uczymy przez zabawę, umożliwiając dzieciom swobodny rozwój i zachęcając do dalszej eksploracji świata. W ciągu półtoragodzinnych warsztatów skupiamy się na najważniejszych zagadnieniach.

 

1. PIERWSZA POMOC

Na naukę udzielania pierwszej pomocy nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno. Najważniejsze to zacząć i ćwiczyć  J.  Wiemy, że temat pierwszej pomocy, szczególnie w przypadku młodych osób, może budzić różne emocje, dlatego nasze zajęcia przybiorą formę ćwiczeń poprzez zabawę, odgrywanie scenek i burzę mózgów. Taki sposób przekazywania wiedzy sprzyja pozytywnemu nastawieniu dzieci, łatwiej jest im się zaangażować, a co za tym idzie przyswoić wiedzę.  Marzy nam się, aby udzielanie pierwszej pomocy stało się dobrym nawykiem każdego człowieka.

CEL: przygotowanie dzieci do racjonalnego zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożeń.

CELE SZCZEGÓŁOWE - uczestnik po zakończeniu warsztatów:

  • nabył umiejętności wzywania pogotowia ratunkowego i informowania innych służb ratunkowych – posługuje się danymi osobowymi w kontakcie ze służbami mundurowymi i ratownictwem medycznym, w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia
  • posługuje się numerami telefonów alarmowymi
  • reaguje stosownym zachowaniem w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa, zdrowia jego lub innej osoby
  • wie jak bezpiecznie zachować się na drodze, a także podczas gier i zabaw
  • wie, dlaczego nie powinien bez nadzoru dorosłego posługiwać się niebezpiecznymi dla dzieci narzędziami: np. nóż, nożyczki, zapałki
  • dowiedział się, dlaczego warto pomagać.
  • odbył ćwiczenia praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy jak wzywanie pogotowia
  • odbył ćwiczenia praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy jak sprawdzenie stanu osoby potrzebującej pomocy

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie pakiet rozszerzony, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne, konkursy.

 

2. ZNAM SWOJE EMOCJE

Radość, smutek, strach, gniew złość, to tylko niektóre z emocji spotykane przez każdego z nas w codziennym życiu. Pomagają nam one zrozumieć, co jest dobre, a co już niekoniecznie. Emocje są jak drogowskazy, dzięki którym wybieramy w życiu właściwą drogę. Dlatego tak ważne jest, aby o emocjach uczyć już od najmłodszych lat.

CEL: rozpoznawanie emocji takich jak - strach, radość, smutek, złość.

CELE SZCZEGÓŁOWE: – uczestnik po zakończeniu warsztatów:

  • potrafi rozpoznawać, rozumieć i nazywać emocje oraz uczucia swoje innych osób
  • dowiedział się jak dużą potrzebą jest tworzenie relacji z innymi;
  • potrafi pokazać różne emocje używając tonu głosu, mimiki i gestów a także przy pomocy prostej wypowiedzi ustnej lub pisemnej i różnorodnych artystycznych form wyrazu
  • ma świadomość przeżywanych emocji i wie, że panowanie nad emocjami oraz poprawne wyrażania ich powinno odbywać się w sposób umożliwiający współdziałanie w grupie oraz adaptację w nowej grupie;
  • zna pojęcie więzi
  • nabywa umiejętność uświadamiania sobie uczuć przeżywanych przez inne osoby z jednoczesną próbą zrozumienia, dlaczego one występują, a także różnicowania form ich wyrażania w zależności od wieku jest zachęcany do nabywania umiejętności do pracy w grupie

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie pakiet rozszerzony, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne.

 

3. POZNAJMY SIEBIE- KIM JEST MÓJ KOLEGA, ZAJĘCIA EDUKACYJNE – INTEGRACYJNE

Można powiedzieć, że człowiek poznaje Świat i Siebie Samego tak długo jak żyje, sprawmy my ta przygoda z własnym „Ja” zaczęła się w ciepłej koleżeńskiej atmosferze, gdzie tolerancja będzie pomagać w tworzeniu pięknej historii o każdym z dzieci osobno. Mówienie dzieciom o poczuciu własne wartości jest bardzo ważne, świat dziecka jest bardzo szczery i prosty, zadbajmy o to by było w nim miejsce na szacunek, wspierajmy dzieci, dajmy im wiarę we własne siły i napęd na lepszy start.

CEL: uczenie tolerancji dla drugiego człowieka i wzbudzenie poczucia własnej wartości u dziecka.

CELE SZCZEGÓŁOWE: - uczestnik po zakończeniu warsztatów:

  • zna pojęcie własnej wartości
  • ma świadomość wartości uznanych przez środowisko domowe, szkolne, lokalne i narodowe; potrzebę aktywności społecznej opartej o te wartości;
  • nabywa umiejętność nazywania poznanych wartości, oceny postępowania innych ludzi, odwoływania się w ocenie do przyjętych zasad i wartości;
  • potrafi identyfikowania się z grupami społecznymi, które przedszkolak reprezentuje, nazywania tych grup i ich charakterystycznych cech;
  • wie, że każdy czyn ma swoje konsekwencje
  • wie, że każdy człowiek posiada różne potrzeby
  • potrafi wyrażać swoje potrzeby
  • zna pojęcie szacunek, wie w jaki sposób go wyraża
  • nabywa umiejętność przyjmowania konsekwencji swojego postępowania.

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie pakiet rozszerzony, obserwacja, inscenizacja, drama.

 

4. O MNIE I O ŚWIECIE

Szacunek, wolność i tolerancja to podstawa budowania relacji. Podczas stych zajęć skupiamy się na stwarzaniu odpowiednich warunków do nauki w pracy w grupie, uczymy, jak rozwiązywać problemy z wykorzystaniem technik mediacyjnych, stwarzając sytuacje do poznania niżej wymienionych zagadnień. Te zajęcia to nić innego jak wprowadzanie uczniów w świat wartości, współpracy, solidarności, szacunku do drugiej osoby.

CEL: formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób

CELE SZCZEGÓŁOWE: - uczestnik warsztatów potrafi:

  • ma świadomość, że jako człowiek posiada swoją niezbywalną godność oraz że wszystkie inne osoby posiadają taką godność;
  • odkrywa wolność jako wartość przypisaną osobie, także osobie w jego wieku;
  • dostrzega, że granice jego wolności wytycza godność i dobro innych osób, np. z kręgu rodziny, klasy, rówieśników;
  • odkrywa, że jego wybór rodzi konsekwencje, które dotyczą jego samego;
  • dostrzega, że każdy powinien brać odpowiedzialność za swoje wybory;
  • dostrzega, że lepiej poznaje siebie, bardziej się rozwija i czerpie szczęście w relacji z innymi osobami niż w samotności;
  • odkrywa, że współtworzy różne wspólnoty osób, np. rodzinę, klasę, państwo;
  • ma świadomość, że każdej osobie ludzkiej, także jemu, należy się szacunek, że szacunkiem należy obdarzać także wspólnoty osób – rodzinę, klasę, naród (ojczyznę), w tym wspólnotę religijną – a także symbole tych wspólnot;
  • określa, co jest dobre, a co jest złe, w otaczającym go świecie i w świecie poznawanych tekstów oraz podaje uzasadnienie swojego zdania.

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE (dla uczestników w wieku 9- 10 LAT)

Zajęcia edukacyjne podczas zielonych szkół prowadzone są w formie półtoragodzinnego bloku zajęciowego.

Naszym głównym celem jest wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka poprzez: organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze jego rozwoju. Kreatywne strefy zajęciowe dostosowane są do potrzeb dzieci w każdym wieku, dla każdej grupy wiekowej posiadamy odrębne scenariusze zajęć. Zajęcia edukacyjne prowadzą instruktorzy Sun Sport – pedagodzy, wieloletni wychowawcy bazujący na wiedzy, doświadczeniu i sprawdzonych formach warsztatów edukacyjnych. Uczymy przez zabawę, umożliwiając dzieciom swobodny rozwój i zachęcając do dalszej eksploracji świata. W ciągu półtoragodzinnych warsztatów skupiamy się na najważniejszych zagadnieniach.

1. PIERWSZA POMOC

Na naukę udzielania pierwszej pomocy nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno. Najważniejsze to zacząć i ćwiczyć  J.  Wiemy, że temat pierwszej pomocy, szczególnie w przypadku młodych osób, może budzić różne emocje, dlatego nasze zajęcia przybiorą formę ćwiczeń poprzez zabawę, odgrywanie scenek i burzę mózgów. Taki sposób przekazywania wiedzy sprzyja pozytywnemu nastawieniu dzieci, łatwiej jest im się zaangażować, a co za tym idzie przyswoić wiedzę.  Marzy nam się, aby udzielanie pierwszej pomocy stało się dobrym nawykiem każdego człowieka.

CEL: Przygotowanie dzieci do racjonalnego zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożeń.

CELE SZCZEGÓŁOWE: Uczestnik po zakończeniu warsztatów:

  • nabył umiejętności wzywania pogotowia ratunkowego i informowania innych służb ratunkowych – posługuje się danymi osobowymi w kontakcie ze służbami mundurowymi i ratownictwem medycznym, w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia
  • posługuje się numerami telefonów alarmowymi
  • reaguje stosownym zachowaniem w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa, zdrowia jego lub innej osoby
  • wie jak bezpiecznie zachować się na drodze, a także podczas gier i zabaw
  • wie, dlaczego nie powinien bez nadzoru dorosłego posługiwać się niebezpiecznymi dla dzieci narzędziami: np. nóż, nożyczki, zapałki
  • dowiedział się, dlaczego warto pomagać.
  • odbył ćwiczenia praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy jak wzywanie pogotowia
  • odbył ćwiczenia praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy jak sprawdzenie stanu osoby potrzebującej pomocy

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie pakiet rozszerzony, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne, konkursy.

2. ZNAM SWOJE EMOCJE

Radość, smutek, strach, gniew złość, to tylko niektóre z emocji spotykane przez każdego z nas w codziennym życiu. Pomagają nam one zrozumieć, co jest dobre, a co już niekoniecznie. Emocje są jak drogowskazy, dzięki którym wybieramy w życiu właściwą drogę. Dlatego tak ważne jest, aby o emocjach uczyć już od najmłodszych lat.

CEL: rozpoznawanie emocji takich jak - strach, radość, smutek, złość.

CELE SZCZEGÓŁOWE:  uczestnik po zakończeniu warsztatów:

  • potrafi rozpoznawać, rozumieć i nazywać emocje oraz uczucia swoje innych osób
  • dowiedział się jak dużą potrzebą jest tworzenie relacji z innymi;
  • potrafi pokazać różne emocje używając tonu głosu, mimiki i gestów a także przy pomocy prostej wypowiedzi ustnej lub pisemnej i różnorodnych artystycznych form wyrazu
  • ma świadomość przeżywanych emocji i wie, że panowanie nad emocjami oraz poprawne wyrażania ich powinno odbywać się w sposób umożliwiający współdziałanie w grupie oraz adaptację w nowej grupie;
  • zna pojęcie więzi
  • nabywa umiejętność uświadamiania sobie uczuć przeżywanych przez inne osoby z jednoczesną próbą zrozumienia, dlaczego one występują, a także różnicowania form ich wyrażania w zależności od wieku jest zachęcany do nabywania umiejętności do pracy w grupie

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie pakiet rozszerzony, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne.

3. POZNAJMY SIEBIE- KIM JEST MÓJ KOLEGA, ZAJĘCIA EDUKACYJNE – INTEGRACYJNE

Można powiedzieć, że człowiek poznaje Świat i Siebie Samego tak długo jak żyje, sprawmy my ta przygoda z własnym „Ja” zaczęła się w ciepłej koleżeńskiej atmosferze, gdzie tolerancja będzie pomagać w tworzeniu pięknej historii o każdym z dzieci osobno. Mówienie dzieciom o poczuciu własne wartości jest bardzo ważne, świat dziecka jest bardzo szczery i prosty, zadbajmy o to by było w nim miejsce na szacunek, wspierajmy dzieci, dajmy im wiarę we własne siły i napęd na lepszy start.

CEL: uczenie tolerancji dla drugiego człowieka i wzbudzenie poczucia własnej wartości u dziecka.

CELE SZCZEGÓŁOWE: - uczestnik po zakończeniu warsztatów:

  • zna pojęcie własnej wartości
  • ma świadomość wartości uznanych przez środowisko domowe, szkolne, lokalne i narodowe; potrzebę aktywności społecznej opartej o te wartości;
  • nabywa umiejętność nazywania poznanych wartości, oceny postępowania innych ludzi, odwoływania się w ocenie do przyjętych zasad i wartości;
  • potrafi identyfikowania się z grupami społecznymi, które przedszkolak reprezentuje, nazywania tych grup i ich charakterystycznych cech;
  • wie, że każdy czyn ma swoje konsekwencje
  • wie, że każdy człowiek posiada różne potrzeby
  • potrafi wyrażać swoje potrzeby
  • zna pojęcie szacunek, wie w jaki sposób go wyraża
  • nabywa umiejętność przyjmowania konsekwencji swojego postępowania.

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie pakiet rozszerzony, obserwacja, inscenizacja, drama.

4. O MNIE I O ŚWIECIE

Szacunek, wolność i tolerancja to podstawa budowania relacji. Podczas stych zajęć skupiamy się na stwarzaniu odpowiednich warunków do nauki w pracy w grupie, uczymy, jak rozwiązywać problemy z wykorzystaniem technik mediacyjnych, stwarzając sytuacje do poznania niżej wymienionych zagadnień. Te zajęcia to nić innego jak wprowadzanie uczniów w świat wartości, współpracy, solidarności, szacunku do drugiej osoby.

CEL: formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób

CELE SZCZEGÓŁOWE: uczestnik warsztatów potrafi:

  • ma świadomość, że jako człowiek posiada swoją niezbywalną godność oraz że wszystkie inne osoby posiadają taką godność;
  • odkrywa wolność jako wartość przypisaną osobie, także osobie w jego wieku;
  • dostrzega, że granice jego wolności wytycza godność i dobro innych osób, np. z kręgu rodziny, klasy, rówieśników;
  • odkrywa, że jego wybór rodzi konsekwencje, które dotyczą jego samego;
  • dostrzega, że każdy powinien brać odpowiedzialność za swoje wybory;
  • dostrzega, że lepiej poznaje siebie, bardziej się rozwija i czerpie szczęście w relacji z innymi osobami niż w samotności;
  • odkrywa, że współtworzy różne wspólnoty osób, np. rodzinę, klasę, państwo;
  • ma świadomość, że każdej osobie ludzkiej, także jemu, należy się szacunek, że szacunkiem należy obdarzać także wspólnoty osób – rodzinę, klasę, naród (ojczyznę), w tym wspólnotę religijną – a także symbole tych wspólnot;
  • określa, co jest dobre, a co jest złe, w otaczającym go świecie i w świecie poznawanych tekstów oraz podaje uzasadnienie swojego zdania.

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne.

5. JESTEM W SIECI

Życie w sieci jest ciekawe, inspirujące daje dostęp do poznawania świata, stanowi potężne źródło informacji, ale często niesie ze sobą wiele zagrożeń. Naszą misją jest uczyć jak korzystać z wirtualnej sieci tak aby nie wpaść w sieć agresji i przemocy. Uczymy, że najważniejsze jest być sobą niezależnie od tego w jakim miejscu obecnie znajduje się uczeń.  Wirtualnej sieci bez ograniczonych możliwości dzieci szybko mogą się zatracić i równie szybko uzależnić. Rozmawiajmy wiec o plusach i minusach przemierzania wirtualnego świata. Uczymy jak w prawidłowy sposób korzystać z Internetu.

CEL: Rozwijamy umiejętność tworzenia relacji, współdziałania, współpracy oraz samodzielnej organizacji pracy w małych grupach, w tym organizacji pracy przy wykorzystaniu technologii

CELE SZCZEGÓŁOWE: uczestnik po ukończeniu warsztatów

  • przedstawia siebie i grupę w sieci,
  • wie jakie dane to dane osobowe i wie, że należy być powściągliwy w używaniu takich danych w sytuacjach nowych szczególnie wirtualnych
  • zna pozytywny i negatywny wpływ platform społecznościowych
  • wie, jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci
  • wie, że nie wszystko co pisane w sieci musi być prawdą
  • wie, że najważniejsze być sobą i że nie trzeba mieć wielu obserwujących wystarczą ci którzy są twoimi realnymi kolegami i koleżankami
  • wie, jak sprawdzić czy informacje znalezione w Internecie są prawdziwe
  • poznał zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń cyfrowych, rozumie i respektuje ograniczenia związane z czasem pracy z takimi urządzeniami, oraz stosuje zasady netykiety
  • ma świadomość pozytywnego znaczenia technologii w życiu człowieka
  • ma świadomość, iż nieodpowiedzialne korzystanie z technologii ma wpływ na utratę zdrowia człowieka

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE (dla uczestników w wieku 11- 14 lat)

Zajęcia edukacyjne podczas zielonych szkół prowadzone są w formie półtoragodzinnego bloku zajęciowego.

Naszym głównym celem jest wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka poprzez: organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze jego rozwoju. Kreatywne strefy zajęciowe dostosowane są do potrzeb dzieci w każdym wieku, dla każdej grupy wiekowej posiadamy odrębne scenariusze zajęć. Zajęcia edukacyjne prowadzą instruktorzy Sun Sport – pedagodzy, wieloletni wychowawcy bazujący na wiedzy, doświadczeniu i sprawdzonych formach warsztatów edukacyjnych. Uczymy przez zabawę, umożliwiając dzieciom swobodny rozwój i zachęcając do dalszej eksploracji świata. W ciągu półtoragodzinnych warsztatów skupiamy się na najważniejszych zagadnieniach.

 

1. PIERWSZA POMOC

Wiemy, że temat pierwszej pomocy, szczególnie w przypadku młodych osób, może budzić różne emocje, dlatego nasze zajęcia przybiorą formę ćwiczeń poprzez zabawę, odgrywanie scenek i burzę mózgów. Niektórzy z uczestników będą angażowani w scenki sytuacyjne, jednak znacznie więcej praktyki odbywa się podczas warsztatów trzy godzinnych.

Pozytywny sposób przekazywania wiedzy sprzyja motywowaniu młodzieży do działania, łatwiej jest im się zaangażować, a co za tym idzie przyswoić wiedzę.  Marzy nam się, aby udzielanie pierwszej pomocy stało się dobrym nawykiem każdego człowieka. Podczas półtora godzinnego bloku skupiamy wszystkie metody na wyjaśnieniu młodzieży znaczenia pierwszej pomocy, właściwego wezwania pierwszej pomocy i w jaki sposób zadbać o własne bezpieczeństwo, kiedy młody człowiek już znajdzie się w takiej sytuacji.

CEL: Przygotowanie dzieci do racjonalnego zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożeń.

CELE SZCZEGÓŁOWE: Uczestnik po zakończeniu warsztatów:

  • nabył umiejętności wzywania pogotowia ratunkowego i informowania innych służb ratunkowych – posługuje się danymi osobowymi w kontakcie ze służbami mundurowymi i ratownictwem medycznym, w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia
  • posługuje się numerami telefonów alarmowymi, zna prawidłową formę przekazu informacji
  • reaguje stosownym zachowaniem w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa, zdrowia jego lub innej osoby, dba o bezpieczeństwo własne podczas akcji udzielania pierwszej pomocy
  • zobaczył na czym polega resuscytacja krążeniowo – oddechowa – uczeń poznał jej prawidłowy schemat
  • AED – co to takiego, gdzie go szukać, w jakich sytuacjach można użyć AED.
  • Po zakończeniu zajęć uczeń otrzymuje materiały edukacyjne

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne.

 

2. KONTROLUJE SWOJE EMOCJE.

Radość, smutek, strach, gniew złość jak zapanować nad emocjami, kiedy nawarstwi się ich za dużo??  Czy mogę się złościć, czy smutek jest oznaką słabości, czy wypada się cieszyć to najczęstsze zadawane pytania przez młodzież podczas naszych warsztatów. Sun Sportowi instruktorzy znają odpowiedzi na te pytania, a co ważne znają również sposoby na to by kontrolować swoje emocje i chcemy się dzielić naszą wiedzą.  Kontrolowanie emocji jest ważne dla każdego człowieka między innymi ułatwia budowanie relacji, pracę w grupie.

To będzie 1,5 godziny pełnego zaangażowania i pracy w grupach.

CEL: Uczestnik warsztatów zna sposoby kontroli emocji

CELE SZCZEGÓŁOWE: Uczestnik po zakończeniu warsztatów:

  • potrafi rozpoznawać, rozumieć i nazywać emocje oraz uczucia swoje innych osób
  • dowiedział się jak dużą potrzebą jest tworzenie relacji z innymi;
  • potrafi pokazać różne emocje używając tonu głosu, mimiki i gestów a także przy pomocy prostej wypowiedzi ustnej lub pisemnej i różnorodnych artystycznych form wyrazu
  • uzasadnia, że człowiek jest istotą społeczną; wyjaśnia znaczenie potrzeb społecznych człowieka (kontaktu, przynależności, uznania);
  • ma świadomość przeżywanych emocji i wie, że panowanie nad emocjami oraz poprawne wyrażania ich powinno odbywać się w sposób umożliwiający współdziałanie w grupie oraz adaptację w nowej grupie;
  • ma świadomość przeżywanych emocji i poznał różne techniki panowania nad nimi oraz wyrażania ich w sposób umożliwiający współdziałanie w grupie oraz adaptację w nowej grupie;
  • podaje przykłady trudnych społecznie sytuacji, w których należy zachować się asertywnie; uzasadnia, że można zachować dystans wobec nieaprobowanych przez siebie zachowań innych ludzi lub przeciwstawić się im; przedstawia różne formy zachowań asertywnych;
  • odbył ćwiczenia praktyczne dotyczące każdego z zagadnień

 FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, scenki sytuacyjne – praca w grupie.

 

3. O MNIE I O ŚWIECIE

Szacunek, wolność i tolerancja to podstawa budowania relacji. Podczas zajęć skupiamy się na stwarzaniu odpowiednich warunków do nauki w pracy w grupie, uczymy, jak rozwiązywać problemy z wykorzystaniem technik mediacyjnych, stwarzając sytuacje do poznania niżej wymienionych zagadnień. Te zajęcia to nić innego jak wprowadzanie uczniów w świat wartości, współpracy, solidarności, szacunku do drugiej osoby.

 CEL: formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób

  • szanuje godność każdej osoby ludzkiej oraz swoją, wyraża swoim komunikatem werbalnym i niewerbalnym;
  • uwzględnia coraz częściej godność i dobro innych osób, podejmując decyzję o działaniu;
  • wyraża szacunek wobec osób, wspólnot osób oraz ich symboli w sytuacjach codziennych i uroczystych, przejawiając właściwe zachowanie;
  • wchodzi w relacje z innymi osobami (rówieśnikami, nauczycielami), szanując to, co jest wartością dla nich i nazywając to, co jest wartością dla niego;
  • uzasadnia, że godność człowieka jest podstawą różnych systemów moralnych; wyjaśnia, że jest ona źródłem powszechnych, przyrodzonych, nienaruszalnych i niezbywalnych wolności i praw człowieka; analizuje sformułowania preambuły Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka;
  • wykazuje różnice między prawami a wolnościami człowieka; wymienia prawa i wolności osobiste zawarte w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej;

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne.

 

4. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ - O WOLONTARIACIE I POMAGANIU INNYM

To ważne, aby od najmłodszych lat kształtować w dziecku, chęć niesienia pomocy innych, dlatego mówmy otwarcie o potrzebach ludzi, o szacunku, godności i sposobach niesienia pomocy. Pomagać możemy na różne sposoby, bądźmy przykładem dla naszych uczniów i pokażmy, że pomagać można w każdym wieku a niesienie pomocy może być przyjemne i przynosić radość.

CEL: kształtowanie postawy otwartej wobec świata i innych ludzi, aktywności w życiu społecznym oraz odpowiedzialności za zbiorowość

CELE SZCZEGÓŁOWE: uczeń po zajęciach

  • podaje cnoty obywatelskie (odpowiedzialność, troska o dobro wspólne, aktywność, przedsiębiorczość, solidarność, roztropność, tolerancja, odwaga cywilna); wykazuje, odwołując się do działań wybitnych Polaków, znaczenie ich urzeczywistnienia dla pożytku publicznego;
  • przedstawia cele i formy działań organizacji pozarządowych aktywnych w społeczności lokalnej i regionie; wykazuje, że działalność tego typu prowadzi do realizacji różnorodnych potrzeb;
  • przedstawia cele i przykłady działania organizacji społecznych skupiających młodych ludzi w Polsce; wyjaśnia ideę wolontariatu i przedstawia formy działalności wolontariuszy;

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne.

 

5. PIĘKNY ŚWIAT WOKÓŁ NAS

Nasza Ziemia jest jedyna w swoim rodzaju, daje nam możliwości do życia, których żadna inna Planeta nie ma, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć w jaki sposób korzystać z dóbr jakie nam oferuje.

CEL: Zależy nam, aby od najmłodszych lat kształtować postawę szacunku dla środowiska przyrodniczego, w tym przekazywać wiedzę o zasadach zrównoważonego rozwoju, motywować do działań na rzecz ochrony środowiska oraz rozwijać zainteresowanie ekologią.

CELE SZCZEGÓŁOWE: uczeń po ukończeniu warsztatów:

  • przedstawia istotę różnorodności biologicznej;
  • podaje przykłady gospodarczego użytkowania ekosystemów;
  • analizuje wpływ człowieka na różnorodność biologiczną;
  • uzasadnia konieczność ochrony różnorodności biologicznej;
  • przedstawia formy ochrony przyrody w Polsce oraz uzasadnia konieczność ich stosowania dla zachowania gatunków i ekosystemów.
  • uzasadnia konieczność ochrony przyrody

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne, sala doświadczeń i eksperymentu, konkurs.

 

6. JESTEM W SIECI

Życie w sieci jest ciekawe, inspirujące daje dostęp do poznawania świata, stanowi potężne źródło informacji, ale często niesie ze sobą wiele zagrożeń. Naszą misją jest uczyć jak korzystać z wirtualnej sieci tak aby nie wpaść w sieć agresji i przemocy. Uczymy, że najważniejsze jest być sobą niezależnie od tego w jakim miejscu obecnie znajduje się uczeń.  Wirtualnej sieci bez ograniczonych możliwości dzieci szybko mogą się zatracić i równie szybko uzależnić. Rozmawiajmy wiec o plusach i minusach przemierzania wirtualnego świata. Uczymy jak w prawidłowy sposób korzystać z Internetu.

CEL: Rozwijamy umiejętność tworzenia relacji, współdziałania, współpracy oraz samodzielnej organizacji pracy w małych grupach, w tym organizacji pracy przy wykorzystaniu technologii

CELE SZCZEGÓŁOWE: uczestnik po ukończeniu warsztatów

  • w jaki sposób posługuje się technologią zgodnie z przyjętymi zasadami i prawem; przestrzega zasad bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • uznaje i respektuje prawo do prywatności danych i informacji oraz prawo do własności intelektualnej;
  • wymienia zagrożenia związane z powszechnym dostępem do technologii oraz do informacji i opisuje metody wystrzegania się ich;
  • fakenews – wie w jaki sposób się tworzą, do czego prowadzą i jakie jest ich znaczenie
  • uczeń zna odpowiedź na pytanie czy obrabianie zdjęć na Instagramie to okłamywanie innych czy dbanie o wizerunek? jakie są granice retuszu.
  • wie jakie są medialne granica między prawdą a fikcją
  • uczeń dowie, się w jaki sposób sprawdzić, ile czasu spędza w sieci.
  • otrzyma materiały edukacyjne

FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ: pogadanka, burza mózgów, ćwiczenia indywidualne oraz praktyczne w grupie, obserwacja, inscenizacja, drama, gry dydaktyczne, konkursy.

ZAJĘCIA I SPRZĘT OGÓLNODOSTĘPNY (niepodlegający wyborowi)
  • BATUT – w naszym ośrodku dysponujemy batutami, czyli specjalistyczną trampoliną do wykonywania wysokich skoków. Batuty osłonięte są specjalną siatką, która gwarantuje bezpieczną zabawę, a nasi instruktorzy z pewnością zaprezentują Wam wiele ciekawych ćwiczeń na batucie.
  • GIBON – czy chodzenie po linie to nadal sport? Oczywiście, że tak. Slackline to idealna forma ćwiczeń angażująca zarówno ciało jak i umysł. Dysponujemy profesjonalną liną, dzięki której każdy zainteresowany będzie mógł przekonać się jak ważne jest zachowanie równowagi w życiu J
  • STREFA RELAKSU – czyli plaża, słońce, leżaczek i hamaczek 🙂
  • SALA GIER:
    • 3 stoły do tenisa stołowego
    • 3 stoły do gry w piłkarzyki
    • 2 stoły do cymbergaja
    • dart
    • stół bilardowy
    • zestaw gier planszowych oraz stolikowych.
ZAJĘCIA UZUPEŁNIAJĄCE

Mogą zostać wykorzystane w przypadku wolnego czasu, co raczej zdarza się bardzo rzadko :):

  • KOMPLEKS BOISK WIELOFUNKCYJNYCH DO:
    • koszykówki
    • piłki siatkowej
    • siatkówki plażowej
    • piłki nożnej
    • unihokeja
    • rugby
    • krokieta
    • gry w bule
    • tag rugby

Boiska są oświetlone, o odpowiedniej nawierzchni. Znajdzie się również miejsce dla wiernych kibiców J

  • BADMINTON
  • KORFBALL
  • KINO LETNIE
NOWOŚĆ! EVENTY SUN SPORT

Raz w tygodniu, wybranych terminach i ośrodkach, dla wszystkich uczestników zielonych szkół przygotowujemy tematyczny event. W tym dniu cisza nocna wyjątkowo rozpocznie się o godzinie 23.30.

 

LISTA EVENTÓW GIEWARTÓW I MRÓWKI

 

WIELKI GATSBY Party - dyskoteka tematyczna w trakcie, której zatańczy dla Was TEATR TAŃCA Z OGNIEM. Oprawą muzyczną, licznymi animacjami i konkursami zajmie się niezastąpiona kadra animatorska i DJ Sun Sport. W trakcie dyskoteki dostępna będzie fotobudka, aby piękne chwile zatrzymać na nieco dłużej. Na czas imprezy otworzymy również kawiarenkę
z drobnymi przekąskami.

PIANA PARTY - tematyczna dyskoteka ze świetną oprawą muzyczną za sprawą najlepszego DJ w tej części Polski.  Motywem przewodnim imprezy są Hawaje. Dzięki gorącym rytmom licznym animacjom, brokatowym tatuażom i strojom w klimacie hawajskim zdecydowanie podniesiemy temperaturę. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie taniec w wyjątkowo wielkiej PIANIE.

COLORFUL PARTY - taneczna impreza z klubową muzyką, super DJ, tańcami na plaży i festiwalem kolorów, podczas którego dzięki proszkom holi zmiksujemy wiele barw. Gotowi na eksplozje kolorów? W trakcie imprezy przewidujemy liczne konkursy i animacje. 

NIGHT LIGHT PARTY - czyli wieczorna dyskoteka z niezawodnym DJ i animacjami, podczas, której światło UV zagra główną rolę i zamieni zwykłe bańki w kolorowo – neonowe. Podczas imprezy zatańczą profesjonalni Fluo tancerze w zjawiskowych strojach. Nie zabraknie świecących i brokatowych tatuaży, kolorowych włosów. Czy jesteście gotowi na Wielki Pokaz Światła? 

NOC MUZYKI NA ŻYWO - na sunsportowej scenie, która stanowi zupełną nowość w ośrodku, zagoszczą zespołowy znane i mniej znane.  Zachęcamy do wspólnego śpiewania i grania. Niesamowite przeżycia gwarantowane.

Ewentualne pytania prosimy kierować do Pani Olgi Stepanec:

e-mail: zielone-szkoly@sun-sport.pl

kom. 664-720-861.

WYBÓR WYCIECZEK EDUKACYJNYCH

 

Każdy opis wycieczki określa:

  • cenę od osoby (kalkulacja dla minimum 30 uczniów),
  • szacowany czas trwania, który nie uwzględnia czasu transportu.

 

Cena nie zawiera kosztów transportu. Transport organizują Państwo samodzielnie.


UWAGA! W przypadku grup, które prócz programu sportowo-rekreacyjnego zdecydują się na  wycieczkę edukacyjną  wybrany program sportowo-rekreacyjny zostanie skrócony. Ostateczną decyzję o punktach, które będzie można zrealizować podejmą Państwo na miejscu po konsultacji  z kierownikiem zielonej szkoły Sun Sport. Proponujemy realizację wycieczki w pierwszym dniu pobytu przed przyjazdem do ośrodka lub w ostatnim dniu pobytu w drodze powrotnej.

KÓRNIK

Kórnik, Rogalin, Puszczykowo:

neogotycki zamek i arboretum w Kórniku, barokowy pałac Raczyńskich w Rogalinie, Pracownia Literacka A. Fiedlera w Puszczykowie.

do 4 godzin - 80,00 zł

GNIEZNO

Gniezno:

Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Muzeum Państwa Polskiego, Katedra - Sanktuarium św. Wojciecha.

do 4 godzin - 80,00 zł

BISKUPIN

Biskupin:

Najbardziej znany obiekt archeologiczny w kraju, ukazujący życie w kulturze łużyckiej.

do 3 godzin - 70,00 zł

GOŁUCHÓW

Gołuchów:

  • Przepiękny zamek wzniesiony został około 1650 roku dla Rafała Leszczyńskiego, a następnie rozbudowany i przekształcony przez jego syna Wacława - jednego z najznamienitszych obywateli Rzeczypospolitej - w okazałą rezydencję magnacką. W XIX w. kolejna właścicielka Gołuchowa, Izabela z Czartoryskich Działyńska, odrestaurowała zamek i wzorując się na zamkach położonych nad Loarą oraz częściowo na pałacach włoskich, nadała mu modny wówczas styl renesansu francuskiego.
  • Przepiękny zamek wzniesiony został około 1650 roku dla Rafała Leszczyńskiego, a następnie rozbudowany i przekształcony przez jego syna Wacława - jednego z najznamienitszych obywateli Rzeczypospolitej - w okazałą rezydencję magnacką. W XIX w. kolejna właścicielka Gołuchowa, Izabela z Czartoryskich Działyńska, odrestaurowała zamek i wzorując się na zamkach położonych nad Loarą oraz częściowo na pałacach włoskich, nadała mu modny wówczas styl renesansu francuskiego.
  • Pokazowa Zagroda Zwierząt jest zlokalizowana w kompleksie leśnym przylegającym do parku-arboretum. Zajmuje ona powierzchnię ponad 20 ha ogrodzonego terenu.

do 4 godzin - 70,00 zł

DODATKOWO MOŻNA ZAMÓWIĆ LEKCJĘ MUZEALNĄ:

1 godzina - 60,00 zł                 (maksymalnie 40 os. w grupie)

 

dla uczniów klas 1-3:

Zamek w Gołuchowie - Historia Muzeum

  • Zwiedzając całą ekspozycję, poznajemy historię zamku i znajdującego się w nim muzeum.
  • Czy Zamek jest miejscem niezwykłym?
  • Zamek w Gołuchowie - Historia Muzeum
  • Izabela z Czartoryskich Działyńska - niezwykła kobieta wśród kolekcjonerów XIX wieku.
  • Czy Zamek jest miejscem niezwykłym?

dla uczniów klas 4-7:

  • Zamek w Gołuchowie - Historia Muzeum
  • Izabela z Czartoryskich Działyńska - niezwykła kobieta wśród kolekcjonerów XIX wieku.
  • Czartoryscy i ich muzea. Zwiedzając całą ekspozycję poznajemy pasje kolekcjonerskie Książąt Czartoryskich, od Puław Izabeli z Flemingów Czartoryskiej do Gołuchowa Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej.
OŚRODEK EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W LĄDZIE

Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie: piesza wycieczka po Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym, zwiedzanie wystawy Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, zwiedzanie Klasztoru w Lądzie - jedynego w tej części Wielkopolski zespołu opactwa cysterskiego.

do 3 godzin - 70,00 zł

OSTRÓW TUMSKI W POZNANIU

Z mrocznych dziejów historii – początki państwa Polskiego na Ostrowie Tumskim.

  • Ostrów Tumski w Poznaniu to miejsce historycznych wydarzeń w historii Polski i wiele już o nim wiadomo. Jednak pomimo licznych wykopalisk, wyspa ta kryje jeszcze wiele mrocznych tajemnic. Uczniowie rywalizują w drużynach – liczą się nie tylko szybkie nogi, ale również spryt, logiczne myślenie i wprawne oko.

do 3 godzin - 70,00 zł

TAK SIĘ ŻYŁO W POZNANIU - CODZIENNOŚĆ STAREGO MIASTA

Tak się żyło w Poznaniu – codzienność Starego Miasta

W zgiełku Starego Rynku działo się wiele, to jakiś król przyjechał, ktoś wydał ucztę, plaga zebrała obfite żniwo albo jakiś awanturnik wszczął burdę w mieście siejąc niepokój. W tym scenariuszu uczniowie dzielą się na grupy przybyszów i krok po kroku poznają życie w dawnym Poznaniu. Odnajdują domy znanych mieszczan, tworzą dekorację na ściany Ratusza, szukają kapsuł czasu, rozmawiają z mieszkańcami, by znaleźć zarówno te ważne jak i zapomniane miejsca. Jak zawsze liczy się szybkość, spryt i dodatkowo kreatywność.

do 3 godzin - 70,00 zł

INTERAKTYWNE MUZEUM RYBACTWA W BISKUPINIE

Interaktywne Muzeum Rybactwa w Biskupinie:

  • Zwiedzanie muzeum to interaktywna wędrówka przez świat jezior i historii, którą rozpoczynamy zaglądając do domu XIX wiecznego rybaka, poznając jego rodzinę i uczestniczyć w przygotowaniach do posiłku. Wystawa podzielona jest na płynnie przechodzące w siebie sektory tematyczne, przybliżające kluczowe zagadnienia w sposób atrakcyjny wizualnie i dźwiękowo.
    Zwiedzający zapoznają się między innymi z głównymi technikami i technologiami połowów, gatunkami i morfologią ryb słodkowodnych, charakterystyką flory i fauny polskich jezior oraz tajnikami popularnej sztuki wędkowania.
  • Ponadto będą mieli okazję popłynąć w rejs ze starym rybakiem i posłuchać jego gawędy, zapoznają się z 50-letnią historią Gospodarstwa Rybackiego w Łysininie i obejrzą prywatną kolekcję zbiorów dr inż. Henryka Sobolewskiego.
  • Na zewnątrz muzeum znajduje się niezwykły, gigantyczny labirynt rybackich sieci, którego przebycie dostarczy niezwykłych wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
  • Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji to wyjątkowe miejsce – zarówno dla miłośników historii techniki, turystów zwiedzających najatrakcyjniejsze zakątki Polski, jak i dla najmłodszych, którzy nigdy nie kryli swego zamiłowania do kolei, a zwłaszcza parowozów. Weneckie muzeum to jeden z największych w Europie skansenów kolei wąskotorowej o rozstawie 600 mm. Zgromadzono w nim kilkadziesiąt niezwykłych eksponatów – między innymi 17 zabytkowych parowozów.

  Do 3 godzin - 80,00 zł

PARK MAKIET MIKROSKALA KONIN

Park Mikroskala Konin

Do 3 godzin - 80,00 zł

  • Centrum Edukacji i Rozrywki Jest to atrakcja turystyczna nie mająca swojego odpowiednika w Europie. Niezwykłość naszego miejsca polega na wystawie makiet przedstawiających rożne WYDARZENIA a nie tylko budynki jak to ma miejsce w licznych Parkach miniatur:

– zwiedzanie parku z przewodnikiem

- poznanie technik modelarskich

– zabawa przy kulkowym tsunami

– mini dyskoteka przy kolorowych światłach, dymach i bańkach mydlanych

– wycinanie na ploterze termicznym figurek styropianowych

– korzystanie z gier manualnych oraz zabawek konstrukcyjnych

– przebieranie się w stroje będące na wyposażeniu parku oraz robienie zdjęć pamiątkowych na naszej ściance gwiazd

  • Dodatkowe warsztaty do wyboru:
  • Warsztaty z długopisami i drukarką 3D

obserwowanie pracy drukarki 3d i procesu tworzenia modelu

własnoręczne stworzenie własnego modelu przy użyciu niskotemperaturowych długopisów 3d przez każdego z uczestników.

na koniec zajęć dzieci otrzymują stworzone przez siebie prace

Czas trwania ok. 35-40 min;

  • Warsztaty mydlarskie 

własnoręczne wykonanie bajkowego ekologicznego mydełka,

używanie przez dzieci kolorowych barwników, zapachów np. guma balonowa i dodatków do upiększenia mydełka – wszystko bezpiecznie dla dzieci

pakowanie mydełek w ozdobny papier oraz poznanie przy okazji warsztatów historii mydlarskiej,

na koniec zajęć dzieci otrzymują stworzone przez siebie prace.

Czas trwania ok. 25 min

JESIEŃ 2023

POBYT 5-DNIOWY

Cena od: 750,00zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 650,00 zł

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

Dodatkowi opiekunowie wnoszą opłatę za pobyt – 350 zł/os.

POBYT 3-DNIOWY

Cena od: 450,00zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 390,00 zł

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

Dodatkowi opiekunowie wnoszą opłatę za pobyt – 250 zł/os.

POBYT WEEKENDOWY 3 DNI

Cena od: 450,00zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 450,00 zł

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

Dodatkowi opiekunowie wnoszą opłatę za pobyt – 250 zł/os.

OFERTA IMPREZ 1 DNIOWYCH

POBYT 1-DNIOWY PAINTBALL’OWY

Cena od: 220,00zł

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

Dodatkowi opiekunowie, kierowcy wnoszą opłatę za pobyt – 50zł/os.

POBIERZ OFERTĘ

POBYT 1-DNIOWY MILITARNY

Cena od: 210,00zł

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

Dodatkowi opiekunowie, kierowcy wnoszą opłatę za pobyt – 50zł/os.

POBIERZ OFERTĘ

POBYT 1-DNIOWE ZIELONE SZKOŁY

Cena od: 170,00zł

1 opiekun na 15 uczestników gratis.

Dodatkowi opiekunowie, kierowcy wnoszą opłatę za pobyt – 50 zł/os.

POBIERZ OFERTĘ

*Cena dla grup poniżej 20 os. ustalana indywidualnie.

W przypadku dzieci w trudnej sytuacji finansowej prosimy Wychowawców o indywidualny kontakt.

CENA OBEJMUJE:

  • Pobyt na zielonej szkole 3-dniowej od poniedziałku do środ Prosimy o przyjazd w poniedziałek na godzinę 9.00, od godz. 9.00 do 12.00 następuje zakwaterowanie, w tym czasie również odbywają się zajęcia integracyjne i zapoznanie z regulaminem ośrodka, tak aby pierwszy blok zajęciowy móc rozpocząć o 11.00. Obiad dnia pierwszego jest o godz. 13.30. Pobyt kończy się w środę, przy czym wykwaterowanie następuje o godz. 10.00, zajęcia tego dnia trwają do godziny 12.30, o godzinie 13.00 zapraszamy na obiad, wyjazd z ośrodka powinien odbyć się o godzinie 14.00.
  • Pobyt na zielonej szkole 3-dniowej od środy do piątku lub pobyt weekendowy od piątku godz. 13.00 do niedzieli godz. 17.00. Prosimy przyjazd w środę na godz. 13.00, obiad dnia pierwszego jest o godzinie 14.00, do tego czasu grupa zapoznaje się z regulaminem ośrodka. Między godziną 15.00 a 16.00 następuje zakwaterowanie, a pierwszy blok zajęciowy zaczyna się o godz. 16.30. Pobyt kończy się w piątek, przy czym wykwaterowanie ma miejsce między 13.00 a 13.30, o godzinie 14.00 zapraszamy na obiad, wyjazd z ośrodka powinien odbyć się o godzinie 16.00, a w niedzielę o godzinie 17.00. Ze względu na obecność innych grup w ośrodku, prosimy o przyjazd w środę lub w piątek nie wcześniej niż o godz. 12.30 do tej godziny ośrodek nie przyjmuje nowych grup.
  • Pobyt na zielonej szkole 5-dniowej od poniedziałku do piątku. Prosimy o przyjazd w poniedziałek od godz. 11.00, obiad dnia pierwszego jest o godzinie 13.30. Pobyt kończy się w piątek o godz. 15.00, wykwaterowanie ostatniego dnia następuje o godz. 13.00, obiad o godz. 14.00.
  • Pobyt na zielonej szkole jednodniowej. Jednodniowe zielone szkoły odbywają się tylko w poniedziałek lub piątek od godziny 9.00 do 19.00.

 

PONADTO:

  • Zajęcia wybrane i wskazane w formularzu rezerwacyjnym przez Wychowawcę szkolnego wg opisu na kolejnych stronach
  • Zajęcia opisane jako ogólnodostępne
  • Opiekę i prowadzenie zajęć przez kadrę instruktorską
  • Sprzęt do realizacji wszystkich zajęć
  • Wybrane eventy Sun Sport -zapytaj o szczegóły 664-720-861
  • Każdy uczestnik zielonej szkoły ubezpieczony jest od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW na sumę 10 tys. zł w PZU SA, al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa. Ubezpieczenie obejmuje: świadczenie z tytułu śmierci, świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu (Wariant 1), assistance zakres podstawowy oraz ryzyka dodatkowe: następstwa wypadku powstałego wskutek uprawiania sportów wysokiego ryzyka (NNW na sumę 10.000 zł), a także zwrot kosztów leczenia do sumy 500 zł.
  • Wyżywienie (pierwszym posiłkiem w dniu przyjazdu jest obiad, w ostatnim dniu obiad, pozostałe dni 4 posiłki dziennie, z wyjątkiem dni, w których dzieci wyjeżdżają na wycieczki - z reguły jest to śniadanie, suchy prowiant na wycieczkę, powrót na obiadokolację; w przypadku, gdy wycieczka odbywa się w dniu ostatnim i wyjazd z ośrodka następuje po śniadaniu, organizujemy obiad dla grupy w trakcie wycieczki)
  • Suchy prowiant na drogę powrotną dla grup zamieszkałych powyżej 200 km od ośrodka
  • Zakwaterowanie: w domkach drewnianych lub murowanych, jednopokojowych 5-6 osobowych lub typu studio 8 osobowych (z łazienkami) lub w pokojach zlokalizowanych na pięknym, drewnianym poddaszu stołówki, 4-7 osobowych z łazienkami - wybór zakwaterowania zależy od organizatora (!)

CENA NIE OBEJMUJE:

  • Transportu (prosimy realizować tę usługę we własnym zakresie)
  • Kaucji za klucze do domków nauczycieli – 30 zł

UWAGA: w przypadku grup, które prócz programu sportowo-rekreacyjnego zdecydują się na  wycieczkę edukacyjną  wybrany program sportowo-rekreacyjny zostanie skrócony. Ostateczną decyzję o punktach, które będzie można zrealizować podejmą Państwo na miejscu po konsultacji  z kierownikiem zielonej szkoły Sun Sport. Dla Państwa wygody proponujemy ewentualną wycieczkę zaplanować w pierwszym dniu zielonej szkoły przed przyjazdem do ośrodka lub w dniu ostatnim po opuszczenia ośrodka. 

 

PROGRAM: jeżeli ulega zmianie to dzieje się to z przyczyn od nas niezależnych (np. złe warunki atmosferyczne lub niesprzyjające warunki do prowadzenia poszczególnych zajęć itp.) lub w przypadku wolnego czasu w trakcie trwania imprezy, co zdarza się rzadko. Wówczas zostanie zrealizowany program możliwy do wykonania, wybrany spośród  zajęć, które wskazali Państwo w formularzu.

FORMALNOŚCI, PŁATNOŚCI:

  • W dniu dokonania przez szkołę wstępnej rezerwacji pracownik biura przesyła na wskazany adres e-mail formularz rezerwacyjny, który Państwo odsyłają chcąc potwierdzić chęć wyjazdu i zawarcie umowy
  • Rezerwacja ważna jest maksymalnie 14 dni i w tym czasie należy odesłać wypełniony formularz
  • Odesłanie formularza równoznaczne jest z potwierdzeniem rezerwacji, formularz jest podstawą przygotowania umowy
  • Nieodesłanie w tym terminie formularza skutkuje anulacją rezerwacji
  • Następnie pracownik biura przesyła umowę do podpisu na wskazany adres e-mail
  • W ciągu 14 dni od daty wysłania umowy przez pracownika biura należy ją podpisać i odesłać oraz dokonać wpłaty pierwszej raty płatności w wysokości 30% wartości umowy; pozostałą część należności należy wpłacić na minimum 40 dni przed rozpoczęciem zielonej szkoły

W chwili potwierdzania rezerwacji należy odesłać wypełniony formularz rezerwacyjny (otrzymują go Państwo od nas e-mailem). W formularzu należy wskazać zajęcia, które zostaną zrealizowane podczas zielonej szkoły. Wyboru należy dokonać wg poniższego schematu:

do:


X
I